Tradycja górą, czyli śmirguśnicy w Podolszu – FOTO

Redakcja eFO  |   Fakty,Styl życia  |   5 kwietnia 2021 19:16

Lany Poniedziałek, to czas aktywności śmirguśników. Podolszańska ekipa lała wodą, nie tylko panny. Dotarła do Franciszki Jarosz, sołtyski wsi.

Śmirguśnicy w poprzednich latach byli znani z tego, ze ściągali i przenosili bramy wjazdowe do posesji. Zdarzało się, że wnosili konne wozy drabiniaste na dachy stodół.

Oczywiście w swoich przebraniach odwiedzali również domostwa i, zgodnie z tradycją w śmigusa dyndauda, polewali wodą młode dziewczęta.

 

Fot. Franciszka Jarosz

 

Podolszańscy śmirguśnicy co roku odwiedzają najbardziej znaną we wsi kobietę, czyli Franciszkę Jarosz, od wielu lat pełniącą funkcję sołtyski tego zatorskiego sołectwa.

 

Fot. Franciszka Jarosz

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Masz postanowienia noworoczne?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .