Taniec sposobem na życie – FOTO

Materiał sponsorowany  |   Fakty,Kultura i rozrywka,Styl życia  |   8 września 2019 06:00

Od dziecka kocha muzykę, śpiew i taniec. Dlatego też Elżbieta Matula zajmuje się nauką tańca. Jej szkoła różni się jednak od innych.

Na razie trenerka pracuje z paniami, prowadziła zajęcia dla dzieci poza Oświęcimiem. Niebawem rozpocznie zajęcia w Oświęcimiu. Rozważa też powrót do regularnej nauki tańca dla par. Melodią przyszłości, choć nie do końca dalekiej, może być też fitness.

Zajęcia dla pań obecnie odbywają się w krytej pływalni w Oświęcimiu dwa razy w tygodniu – w poniedziałki treningi dotyczą lady stylingu. Końcem września szkoła poprowadzi zajęcia pokazowe dla zainteresowanych. Szczegóły będą dostępna na facebookowym profilu szkoły Salsa Fun Oświęcim oraz na stronie salsafun.pl

„Tańczymy salsę w różnych odmianach, bachatę, high heels/sexy dance. Pracując nad odpowiednią postawą ciała, ruchem poszczególnych jego część, a także techniką, skupiam się na wykorzystaniu w tańcu wszystkich kobiecych atrybutów do budowy krótkich lub dłuższych choreografii, w których kobiety poczują się pięknie i zmysłowo” – tłumaczy Elżbieta Matula z Salsa Fun.

Środę trenerka rezerwuje na zajęcia mikslatinofun, będące mieszanką latynoskich stylów salsa, bachata, merengue, cumbia, reggaeton i innych.

„W ich trakcie koncentruję się ogólnie na tańcu, zabawie, wypracowaniu kondycji przy pozytywnym zmęczeniu. Oczywiście nie zapominam o pracy nad świadomością ciała, jego ruchów i bezpieczeństwem ich wykonywania” – dodaje

Zajęcia zaczynają się od rozgrzewki. Chodzi o to, żeby odpowiednio przygotować ciało do ruchu. Kończą się natomiast delikatnym rozciąganiem, by zadbać o mięśnie. W zależności od potrzeb i zaawansowania grupy, trenerka mniej lub bardziej koncentruje się na bodymovmencie, czyli ćwiczeniach poszczególnych części ciała tak, aby poruszać nimi świadomie i niezależnie lub footworkach, będących efektowną pracą stóp w tańcu w kombinacji różnorodnych kroków.

„Najważniejszym podczas zajęć jest dla mnie zarażenie innych pasją do muzyki i tańca, dlatego swoich kursantów zachęcam przede wszystkim do uśmiechu, cieszenia się ruchem i tańczenia prosto z serca. Dotyczy to zarówno dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży” – zapewnia trenerka Salsa Fun.

Style tańca i rodzaj zajęć proponowane przez Elżbietę Matulę, nie tylko pozwalają na pełną swobodę podczas dyskotek lub innych imprez. Są też doskonałą alternatywą dla wszystkich, którzy chcą się poruszać i aktywnie spędzić czas, a nie lubią monotonnych ćwiczeń na siłowni czy podczas zajęć typowo fitnessowych.

„Taniec angażuje do ruchu wszystkie mięśnie ciała, pozwala w przyjemny sposób spalić kalorie, poprawia kondycję fizyczną, wpływa pozytywnie na lepszą postawę ciała, ładniejszy sposób poruszania się, a do tego wzmaga produkcję endorfin, zwanych hormonami szczęścia” – zachęca Elżbieta Matula.

Dla dzieci, dla których zajęcia wkrótce ruszą, taniec będzie alternatywą dla godzin spędzonych samotnie przed monitorami telefonów, tabletów czy komputerów. Nie bez znaczenia jest bowiem aktywne spędzanie wolnego czasu w gronie swoich rówieśników.

Trenerka zaprasza także przyszłych małżonków, którzy chcieliby się profesjonalnie przygotować do pierwszego tańca weselnego lub też pary, chcące zabłysnąć układem tanecznym na rozmaitych imprezach okolicznościowych.

„Mam również doświadczenie w prowadzeniu lekcji tańca, animacji tanecznych i pokazów podczas wieczorów panieńskich, balów karnawałowych, wesel, czy pikników rodzinnych itp. Jest to doskonały element urozmaicenia różnych okolicznościowych przyjęć” – zachęca Elżbieta Matula.

Kontakt do Salsa Fun:

www – salsafun.pl
FB – Salsa Fun Oświęcim
Tel. 608 871 843
E-mail – kontakt@salsafun.pl 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa