Szczepić dzieci w trakcie pandemii? – FILM

x-news / Agencja TVN  |   Styl życia  |   29 marca 2020 18:15

Najnowszy odcinek programu „36,6” był poświęcony koronawirusowi. Ewa Drzyzga i zaproszeni goście podpowiedzieli jak dbać o siebie w czasie pandemii.

Prof. dr hab. n. med. Anna Boroń-Kaczmarska, lekarz chorób zakaźnych oraz prof. dr hab. n. men. Piotr Jankowski, kardiolog, internista rozwiali wątpliwości w temacie szczepień. Czy powinniśmy trzymać się kalendarza szczepień jeśli chodzi o dzieci?

„Z jednej strony wiemy jaka jest wartość szczepień i przypominamy o tym, a z drugiej strony, mamy sytuację wyjątkową. Warto się wstrzymać, głównie z obawy o transmisję, zarażenie się w drodze do przychodni czy w środku” – powiedział specjalista.

Co z dorosłymi?

 

Ważne

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19.

Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Jeżeli masz te objawy i mogłeś / mogłaś mieć styczność z osobami zarażonymi nie idź do lekarza lub SOR – pozostań w domu i zadzwoń do sanepidu lub innych jednostek specjalnie powołanych na czas pandemii:

– 800 190 590 – numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem,
– 604 197 624 lub 33 843 09 28 – telefony całodobowe do Powiatowej Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu,
– 33 844 89 80 – telefon całodobowy do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu.

 

Więcej informacji na temat koronawirusa można uzyskać pod hashtagiem:

#koronawirus

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .