Sprawdź, czy wiesz wszystko na temat koronawirusa?

Materiał sponsorowany  |   Styl życia  |   26 maja 2020 10:30

Wirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę zwaną COVID-19, która powszechnie funkcjonuje pod nazwą koronawirus. W większości przypadków chorobie tej towarzyszą objawy, zwłaszcza ze strony układu oddechowego.

Niemniej zdarzają się przypadki bezobjawowe lub zachodzi podejrzenie kontaktu z osobą chorą, dlatego zdecydowanie warto zapoznać się z ofertą badań w kierunku koronawirusa dostępną w laboratorium Diagnostyka.

Koronawirus SARS-CoV-2 – co to jest?

Koronawirus to jeszcze mało poznany wirus SARS-Cov-2, który w ostatnim czasie znacznie rozprzestrzenił się na terenie Polski, Europy i Świata. Choroba wywołana przez wirus powoduje szereg objawów, takich jak: duszności, kaszel, gorączkę, trudności z oddychaniem, zmęczenie czy bóle mięśni. To bardzo niebezpieczna choroba, której etiologia oraz przebieg wciąż są badane przez liczne zespoły lekarskie i naukowe. Dlatego koniecznie dowiedz się, jak rozprzestrzenia się koronawirus SARS-CoV-2 !

Jak rozprzestrzenia się koronawirus SARS-CoV-2?

Wirus SARS-CoV-2 rozprzestrzenia się drogą kropelkową, czyli poprzez: kichanie, kaszel, wydzielinę z nosa czy krople śliny. Dlatego tak istotne jest zachowanie bezpiecznego dystansu pomiędzy osobami, zwłaszcza gdy koś kicha czy kaszle. Drugim sposobem na ochronę przed zakażeniem jest higiena rąk! Obejmuje ona nie tylko odkażanie rąk, ale i ich mycie przez 30 sekund odpowiednio często. Jak można się jeszcze ochronić przed zakażeniem?

Jak chronić się przed zakażeniem?

Należy pamiętać, że przed koronawirusem SARS-CoV-2 można się skutecznie chronić. Jednym z podstawowych działań ochronnych jest noszenie maseczki ochronnej oraz rękawiczek. Dodatkowo przed zakażeniem chroni higiena, obejmująca dokładne mycie rąk z użyciem na przykład: mydła, preparatów dezynfekujących, preparatów wirusobójczych i innych. Dla własnego bezpieczeństwa warto również zadbać o higienę w kontaktach międzyludzkich poprzez ograniczenie kontaktu, zachowanie bezpiecznego dystansu, zakupy przez internet czy unikanie transportu publicznego.

Kiedy zgłosić się do lekarza – rodzaje testów na koronawirusa

Do lekarza należy zgłosić się niezwłocznie, gdy zachodzi podejrzenie kontaktu z osobą chorą na koronawirusa lub gdy zaobserwujemy u siebie objawy. W tym przypadku warto rozważyć ofertę laboratorium medycznego Diagnostyka, które oferuje wysokiej jakości testy w kierunku tego wirusa. Już dziś dowiedz się więcej o rodzajach testów w kierunku koronowairusa – COVID-19.

Szczegółowe informacje dotyczące rodzajów testów oraz czasu oczekiwania znajdziesz na stronie. Wybierając ofertę laboratorium medycznego Diagnostyka, stawiasz na wysoką jakość oraz profesjonalną obsługę! Laboratorium w swojej ofercie posiada trzy testy, czyli: test serologiczny, test kasetkowy oraz test metodą RT-PCR. Najszybciej wynik otrzymamy wybierając test kasetkowy, który jest rodzajem testu serologicznego. Do jego wykonania konieczne jest pobranie krwi włośniczkowej lub żylnej.

Pozostałe dwa testy dostarczają wynik po 1 – 3 dniach, a więcej szczegółowych informacji znajdziesz na stronie laboratorium. Warto jednak podkreślić, że do testu serologicznego konieczne jest pobranie krwi żylnej. Test metodą RT-PCR wymaga pobrania wymazu z gardła lub nosogardzieli. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę, gdzie również znajdziesz dokładne adresy placówek wykonujących testy na koronawirusa.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa