Spacer po zdrowie z Faktami Oświęcim

Marcin Cichowski  |   Fakty,Styl życia  |   28 września 2017 17:30

W najbliższą sobotę w sześciu miejscowościach w Polsce odbędą się spacery po zdrowie. Oświęcim będzie jednym z gospodarzy akcji, a Fakty Oświęcim patronem medialnym.

„Spacer jest najlepszym lekiem człowieka”, mówił ponad 2400 lat temu w starożytnej Grecji Hipokrates, nazywany „ojcem medycyny”. I choć czasy się zmieniają, badania potwierdzają jego słowa, a 30 min. żwawego marszu może wydłużyć nasze życie.

Program „Spaceru po Zdrowie” w Oświęcimiu:
od 10 – rejestracja na spacer i odbiór pakietów,
11.30 – oficjalne rozpoczęcie i konferencja outdoorowa ze sceny
11.45 – rozgrzewka przed spacerem
12 – 12.30 – spacer 30 min – tereny spacerowe na Bulwarach (trasa około 2 km)
12.45 – 12.45 – zakończenie spaceru i zaproszenie na dalszą część na terenie miasteczka zdrowotnego (stoiska promocyjne, zdrowotne, animacyjne, badanie ciśnienia, wzrostu, wagi)
13 – 15 – pokazy i wspólne ćwiczenia, konkursy
ok. 15.15 – zakończenie imprezy

W walce o zdrowie poprzez aktywność fizyczną stanęły Anna Mrozek i Małgorzata Perl z klubu Perła Wellnes, który propaguje zdrowy styl życia poprzez ideę Exercise is Medicine Fitness Medyczny, której fundacja jest jedynym przedstawicielem w Polsce.

W ramach promowania leczenia ruchem, założycielki fundacji od 2016 roku organizują „Spacer po zdrowie – Zaproś swojego lekarza!”, pokazując tym sam, że medycyna idzie w parze ze sportem.

Idea marszu, integrowanie pokoleń, a także ludzi z różnych środowisk i z różnymi schorzeniami, nie tylko pokazuje zdrowotny wpływ marszu, ale również budowanie społecznej odpowiedzialności i świadomości. Ta funkcja edukacyjna spaceru to bardzo wartościowy aspekt organizacji wydarzenia. To właśnie wartość ruchu poprzez spacer! Nie trzeba przechodzić specjalistycznych badań, by stwierdzić, czy sport ten można uprawiać. Wystarczą wygodne buty i motywacja.

Co roku coraz więcej badań naukowych udowadnia zbawienny wpływ aktywności fizycznej na zdrowie. Ruch zapobiega wielu chorobom, pomaga utrzymać wysoką jakość życia w trakcie leczenia chorób przewlekłych, jednocześnie jest pozbawiony efektów ubocznych. Niektórzy eksperci twierdzą nawet, że gdyby zamknąć ruch w opakowania, byłby najczęściej przepisywanym lekiem na świecie.

Jest nieskończenie wiele form ruchu, biorąc jednak pod uwagę wielowiekowe doświadczenie człowieka, najprostszą i najlepiej zrozumiałą dla wszystkich formą ruchu jest chodzenie.

Na zarejestrowanych uczestników czekają prezenty. Już dziś możemy zaprezentować medal, który otrzymają nasi spacerowicze. Rejestracji można dokonać na stronie perlasport.pl

Spacer odbędzie się też w Chrzanowie, Skierniewicach, Sandomierzu, Tarnobrzegu i Żyrardowie.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Czego najbardziej Ci brakuje w lockdownie?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .