Social media – znaczenie portali społecznościowych

Materiał sponsorowany  |   Styl życia  |   28 lutego 2020 13:55

Internet na stałe wdarł się do naszego codziennego życia. Nawet najmłodsi korzystają obecnie ze smartfonów i urządzeń, które bez problemu łączą się z siecią.

Znaleźć mniej możemy bez cienia przesady niemal wszystko – rekordy popularności biją gry online, serwisy streamingowe, portale informacyjne czy serwisy plotkarskie. Coraz częściej używanym medium są też niezwykle popularne social media – to je można wskazać jako największego internetowego pożeracza czasu. Czego w nich szukamy i jak wykorzystujemy ich mozliwości?

Oddaj się internetowemu życiu…

Oficjalne dane wskazują, że z różnego rodzaju social mediów korzystają miliardy użytkowników (na samym tylko Facebooku jest to niemal 2,5 miliarda kont). Media społecznościowe oferują nam dziś naprawdę sporo – z powodzeniem nazwać je można internetem w pigułce. Znajdziemy tu gry, komunikatory tekstowe, czaty video, profile znajomych i najpopularniejszych gwiazd. Dzięki nim możemy śledzić poczynania naszych ulubionych artystów, wykonawców, aktorów czy celebrytów bez konieczności opuszczania wygodnego fotela.

Świetnym przykładem może być tutaj chociażby Eminem – amerykańska gwiazda rapu, która znana jest chyba każdemu fanowi tego gatunku. Za pośrednictwem social mediów obserwują go miliony użytkowników z całego świata, którzy dodatkowo w każdej chwili mogą zagłębić się w jego twórczość za pośrednictwem platform streamingowych.

Social media to także miejsce wręcz idealne dla plotek i skandali, które w błyskawicznym tempie roznoszą się po sieci. Pamiętać jednak należy, że internetowa rzeczywistość nie powinna przysłaniać nam realnego świata. Niestety coraz więcej osób żyje właśnie tylko i wyłącznie siecią, która w niekontrolowanych dawkach może wyraźnie szkodzić.

… albo się z niego wyloguj

Coraz więcej osób jest w pełni świadomych zagrożeń, które wynikają z niekontrolowanego używania sieci internetowej. Coraz więcej aktywnych internautów decyduje się także na czasową dezaktywację lub permanentne usunięcie swojego konta czy profilu z różnego rodzaju social mediów. Na szczęście niemal wszystkie platformy pozwalają obecnie na zastosowanie takiego rozwiązania, które większości pomaga skupić się na codziennych obowiązkach i realnym życiu.

Jak usunąć konto na Facebooku, Instagramie czy Twitterze? Okazuje się, że nie jest to szczególnie trudne. W większości wypadków wystarczy odnaleźć odpowiednią opcję (często całe poradniki w formie tekstowej i wideo można znaleźć w sieci) na witrynie portalu społecznościowego.

Następnie należy potwierdzić swoją decyzję – czasem trzeba też podać jej powód. Następnie wystarczy kierować się instrukcjami wyświetlanymi na ekranie i… cieszyć się życiem.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa