Serwis wózków widłowych – sprawdź przed zakupem

Materiał sponsorowany  |   Fakty,Styl życia  |   19 października 2020 06:21

Wybierając wózek widłowy musisz mieć świadomość, że nabywasz sprzęt przemysłowy, który z racji swojego zastosowania jest podatny na uszkodzenia – sprawny serwis jest kluczowy.

Z jednej strony, profesjonalny serwis wózków widłowych zapewnia szybkie naprawy i racjonalne koszty eksploatacyjne. Z drugiej, wyobraź sobie, że maszyna, która powinna transportować ciężkie ładunki i usprawnić przepływ towarów w przedsiębiorstwie stoi bezużyteczna – ponieważ jest uszkodzona. Podpowiemy Ci jak wybrać wózek widłowy kierując się możliwością jego serwisowania.

Dostawca wózków widłowych, a serwis

Sprawny serwis wózków widłowych – czas reakcji, profesjonalne usunięcie usterki czy też dostępność części zamiennych – jest w największym zakresie powiązany z dostawcą. Co to oznacza? Warto sprawdzić czy dostawca, z którym decydujesz się nawiązać współpracę posiada profesjonalny serwis urządzeń, które oferuje. Jest to szczególnie istotne w następujących przypadkach:

– Kupno używanego wózka widłowego – dostawca takich maszyn może być jedynie skoncentrowany na szybkim zysku, jednocześnie lekceważąc kompletnie serwis wózków, które ma w ofercie. Dodatkowym ryzykiem jest świadomość co do stanu technicznego i miejsca, w którym dana maszyna do tej pory pracowała.

– Kupno wózka typu „no name” – wózki widłowe typu „no name” to zazwyczaj bardzo niski koszt nabycia maszyny i bardzo duże problemy, gdy dochodzi do konieczności podjęcia czynności serwisowych. Problematyczny może okazać się zwłaszcza dostęp do części zamiennych, co w praktyce oznacza, że dana maszyna może być nienaprawialna.

Profesjonalny serwis wózków widłowych

Profesjonalny serwis wózków widłowych muszą prowadzić dostawcy, którzy oferują wynajem maszyn z „full serwisem”. Przedsiębiorca, który decyduje się na taką formę finansowania inwestycji, w ramach jednej stałej opłaty miesięcznej, otrzymuje sprzęt, którego sprawność jest zapisana w umowie. Co to oznacza dla dostawcy? Dostawca musi posiadać infrastrukturę serwisową, która zapewni realizację umowy. Ponadto, dochodzi nam czynnik jakościowy.

Dostawca, zobowiązuje się do naprawy maszyny, która ulegnie awarii – niska wytrzymałość oferowanych maszyn eliminuje wielu dostawców z możliwości wynajmowania z „full serwisem”.

Jakie cechy powinien posiadać profesjonalny serwis wózków widłowych? Przede wszystkim powinien zapewniać szybki czas reakcji. Doskonałym przykładem jest tu dystrybutor wózków widłowych Crown. Firma posiada zespół mobilnych serwisantów na terenie całej Polski.

Szczegóły znajdziecie tutaj: https://wozkicrown.pl/serwis/

Serwis wózków widłowych – podsumowanie

Serwis wózków widłowych to obszar kluczowy z punktu widzenia podjęcia decyzji zakupowej. Wózek widłowy to inwestycja rzędu nawet kilkuset tysięcy złotych. Można wykorzystać tutaj analogię do rynku samochodów osobowych. Trudno znaleźć osobę, która zakupi samochód, gdzie zdobycie części zamiennych będzie dużym wyczynem, a każda wizyta w serwisie będzie powodowała zagrożenie dla zdrowia psychicznego właściciela.

Podobnie jest w wózkiem widłowym – zepsutym samochodem nie pojedziesz do pracy, zepsutym wózkiem nie zrealizujesz założonych zadań.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .



Archiwa