Rynek pracy w Oświęcimiu – co warto o nim wiedzieć?

Materiał sponsorowany  |   Fakty,Styl życia  |   21 sierpnia 2019 16:18

Oświęcim to miasto z trudną historią, które jednak dynamicznie się rozwija. Oferuje swoim mieszkańcom coraz lepsze warunki życia.

Jednocześnie jest spokojne i bezpieczne. Jak jednak wygląda sytuacja na tamtejszym rynku pracy? Czy mieszkańcy Oświęcimia nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia? Przekonajmy się.

Stopa bezrobocia w Oświęcimiu

Obecnie większość polskich miast może pochwalić się spadającym poziomem bezrobocia. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku Oświęcimia. Obecnie poziom bezrobocia w tym mieście wynosi bowiem 5,3 procenta. Jest to więc wynik zbliżony do średniej w naszym kraju. Samo województwo małopolskie może zaś poszczycić się jeszcze lepszym wynikiem i poziomem bezrobocia na poziomie 4,4 procent. Są to dane pochodzące z maja 2019 roku.

Kto ma największe szanse na znalezienie pracy?

Jak w każdym mieście, tak również i w Oświęcimiu istnieją branże, które posiadają większe zapotrzebowanie na pracowników. Są to między innymi zakłady produkcyjne i firmy budowlane. Sporo ofert pracy znajdziemy także w handlu i sektorze usług. Osoby posiadające praktyczną, fachową wiedzę z dziedzin takich jak remonty, budownictwo czy obsługa maszyn również nie będą miały żadnych problemów ze znalezieniem wymarzonej pracy. Bardzo wiele firm zatrudnia pracowników nie posiadających doświadczenia oferując im szkolenia i przygotowanie do pracy.

Jak znaleźć dobrą pracę w Oświęcimiu?

Poszukując pracy w Oświęcimiu, podobnie jak w przypadku innych polskich miast warto wykorzystać możliwości, które daje nam internet. Obecnie wiele firm decyduje się bowiem na publikowanie swoich ofert jedynie na popularnych portalach internetowych. Chcąc mieć pewność, że znajdziemy wszystkie aktualne oferty warto odwiedzać strony takie jak jobsora.pl, które agregują oferty z wielu różnych stron i witryn.

Podsumowując, sytuacja na krajowym rynku pracy ulega ciągłej poprawie. Ma na to wpływ wciąż trwający wzrost gospodarczy. Nie inaczej jest również w Oświęcimiu. Mieszkańcy tego miasta nie powinni więc obawiać się, że nie znajdą pracy spełniającej ich oczekiwania.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa