Reportaże – książki, które warto czytać

Materiał sponsorowany  |   Styl życia  |   20 marca 2020 10:00

Reportaże zawsze cieszyły się dużą popularnością. To dzięki nim możemy odkrywać świat i poznawać jego historię. Z kolei polska literatura tego gatunku ma niejedną pozycję, która została doceniona także poza granicami kraju.

Sprawdzamy, w czym reportaże książki są lepsze od filmów dokumentalnych oraz gdzie najlepiej je dostać.

Czym są reportaże?

Jak wiadomo, każda książka może nas czegoś nauczyć. Jednakże mało, która zrobi to tak skutecznie, jak reportaże. To właśnie książki tego rodzaju przekazują nam prawdę o świecie, opowiedzianą przez naocznych świadków – autorów. Dlatego też nie ma lepszej propozycji na lekturę, jeśli chcemy poszerzyć naszą wiedzę w danej tematyce.

Reportaże książki przekazują nam wiedzę z wielu dyscyplin. Przede wszystkim jednak poruszają one takie wątki jak podróże po odległych krajach, codzienne życie w egzotycznych warunkach, ale także konflikty zbrojne i przewroty polityczne, które miały miejsce w niedalekiej przeszłości.

Dlaczego warto czytać reportaże?

Poza oczywistym poszerzaniem naszej wiedzy, czytanie reportaży może przynieść także inne zalety. Przede wszystkim dzięki nim mamy możliwość odkrycia innej rzeczywistości, której nie możemy być świadkami przez inne czasy,w jakich żyjemy bądź też odległą lokalizację. To właśnie reportaże książki pozwolą nam na przeżycie konfliktu zbrojnego, czy też powstania w odległej Afryce, nie wychodząc z domu.

Można jednak zarzuć kontrargument, że takie same zalety niesie ze sobą film dokumentalny. Faktycznie, niekiedy jest on dobrym dopełnieniem do książki. Jednakże powinniśmy mieć świadomość, że tylko taki pisany reportaż jest w stanie oddać emocje, jakie nie tylko miały miejsce wśród danej społeczności, ale co najważniejsze – u osoby, która być bezpośrednim świadkiem pewnych zjawisk, które później opisała.

Książki zmuszają do głębszej refleksji aniżeli filmy. Wymagają też większego skupienia, przez co zostają w naszej pamięci na dłużej. Warto zatem uzupełniać swoją wiedzę nie tylko z telewizji, ale również poprzez słowo pisane.

Gdzie nabywać książki?

Książki takie jak reportaże możemy kupować w wielu miejscach po atrakcyjnych cenach. Jeśli naszą wybraną pozycją, nie jest książka wydana miesiąc temu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby nabyć ją po niższej cenie rynkowej.

W tym celu warto skorzystać z antykwariatów. Wiele z nich oferuje swoje usługi całkowicie online, a dostępne reportaże książki to niekiedy najlepsze klasyki, jak też nowości tego gatunku. Z kolei osobom, które nie potrzebują mieć książki na własność, proponujemy biblioteki. Największe placówki oferuje setki egzemplarz, spośród których na pewno odnajdziemy coś ciekawego.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa