Przeżyli z sobą tyle lat – FOTO

0 Redakcja FO  |   Fakty,Styl życia  |   30 grudnia 2018

W Regionalnym Ośrodku Kultury Doliny Karpia w Zatorze odbyła się wyjątkowa uroczystość 17 par obchodziło Złote, Diamentowe i Żelazne Gody.

Pary małżeńskie z gminy Zator obchodzące w 2018 roku ten zaszczytny jubileusz, otrzymały z rąk Mariusza Makucha , burmistrza Zatora i Stanisława Orlickiego, przewodniczącego Rady Miejskiej w Zatorze medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, listy gratulacyjne i okolicznościowe upominki.

Jak co roku, uroczystość poprzedziła msza św. tym razem celebrowana przez ks. Bartłomieja Bartosika, a Jubilaci w niej uczestniczący otrzymali z okazji swoich jubileuszów błogosławieństwo kapłańskie.

„Jubileusz par małżeńskich kontynuowany był w Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze, a poprowadził ją Sekretarz Zatora Piotr Domagała. Spotkanie w ROK-u rozpoczął przepiękny występ uczennic szkoły podstawowej w Zatorze, które wykonały zapadający w pamięć Biało-czerwony taniec”- relacjonuje Anita Głażewska, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Zatorze – „Prezentacja uczniów była jednym z wielu tegorocznych akcentów upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Burmistrz Zatora Mariusz Makuch i Przewodniczy Rady Miejskiej w Zatorze Stanisław Orlicki złożyli gratulacje przybyłym parom i życzyli kolejnych wspólnych lat w szczęściu, zdrowiu i pomyślności.

Żelazne Gody, 65 lat pożycia małżeńskiego obchodzili podczas uroczystości Czesława i Piotr Wójtowiczowie z Zatora.

Diamentowe Gody, 60 lat pożycia małżeńskiego obchodzili podczas uroczystości:
– Anna i Stanisław Bulkowie z Podolsza
– Marianna i Jan Halbinowie z Podolsza
– Józefa i Tadeusz Kuśpikowie z Zatora
– Bronisława i Władysław Mamoniowie z Zatora
– Stanisława i Józef Starowiczowie z Graboszyc

Burmistrz Zatora w dowód uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny par małżeńskich obchodzących Złote Gody, wystąpił do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o wyróżnienie „Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie” par obchodzących 50 rocznicę sakramentalnego TAK.

Podczas uroczystości medale wręczono parom małżeńskim:

– Maria i Józef Baczyńscy z Graboszyc
– Anna Czopek z Grodziska
– Kazimiera i Roman Hrubowie z Podolsza
– Krystyna i Adam Kwiatkowscy z Podolsza
– Józefa i Tadeusz Mazurowie z Palczowic
– Maria i Wiesław Noskowie z Zatora
– Kazimiera Skowrońska z Zatora
– Aniela i Jan Srokowie z Podolsza
– Władysława i Andrzej Stybakowie z Rudz
– Stanisława i Adam Urbanowie z Graboszyc
– Maria i Jan Zielińscy z Zatora

Podczas wręczania medali, dyplomów i kwiatów jubilaci nie kryli wzruszenia. Następnie zaproszono wszystkich wyróżnionych do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

„Uroczystość zakończył wspólny toast wzniesiony przy dźwiękach Marszu Mendelssohna. Tradycyjnie już  obchody Jubileuszu par małżeńskich uświetnił występ Zespołu Śpiewaczego „Podolszanka” z Podolsza, który przygotował okolicznościowy repertuar na tę uroczystość. Wspólne śpiewy z jubilatami dały przyniosły wiele radości  wszystkim uczestnikom spotkania”– dodaje Anita Głażewska.

Wszystkim parom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu pięknych rocznic pożycia małżeńskiego.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa