Projektowanie domu pod pracę Home Office. Na co zwrócić uwagę?

Materiał sponsorowany  |   Styl życia  |   30 lipca 2020 09:52

Praca w Home Office zdobywa coraz większą popularność wśród ludzi na całym świecie. Ostatnia problematyczna związana z epidemią COVID-19 sprawiła, że wiele osób zostało zmuszonych do pracy zdalnej.

Dlatego też stała się ona tak popularna. Jednakże, wiele osób nie wie do końca jak urządzić swoje miejsce pracy w domu. Dlatego też tak często zadaje się pytanie o projektowanie domu pod pracę Home Office na co zwrócić uwagę? Wprawdzie w przypadku Home Office istnieje bardzo duża dowolność w kontekście tego, jak wystrojone zostanie miejsce pracy (w końcu pracuje się w domu), jednakże pewne standardy powinny zostać zachowane po to, żeby wykonywana praca była przede wszystkim wygodna.

Jak stworzyć własne Home Office

Praca z domu oferuje wiele korzyści, w tym elastyczność ustalania własnego harmonogramu, oszczędność czasu i pieniędzy dzięki wyeliminowaniu codziennych dojazdów do pracy oraz umożliwia także rozpoczęcie działalności przy minimalnych kosztach. Jednak sukces w biurze domowym wymaga stworzenia przestrzeni sprzyjającej wydajności, w nietradycyjnym środowisku pracy.

Zdefiniowanie profesjonalnego obszaru pracy, który oddziela Twoją firmę od życia osobistego, niezależnie od tego czy dana osoba jest samozatrudniona czy pracuje zdalnie, wymaga odrobiny pomyślunku i skupienia. Istotne jest przede wszystkim skupienie uwagi na odpowiednim doborze oświetlenia. Praca przy komputerze, szkodzi na oczy jeżeli światło etc. są wybrane w fatalny sposób. Odpowiedni dobór oświetlenia stanowi absolutną podstawę. Dzięki temu organizm nie będzie się tak szybko męczył podczas pracy w domowym biurze.

 

 

To, czego będziesz potrzebować w biurze, zależy od rodzaju wykonywanej pracy. Przykładowo grafik, może potrzebować zarówno małego biurka do komputera, jak i większego stołu lub miejsca do pracy na grafikę. Konsultant może potrzebować dodatkowej przestrzeni na szafki na akta lub wydzielonej powierzchni na spotkania z klientami. Fotograf może potrzebować domowego studia lub miejsca do przechowywania rekwizytów i sprzętu oświetleniowego. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj pracy jest wykonywany przez daną osobę.

Idealnie byłoby, także gdyby biuro znajdowało się w cichej okolicy, która zapewnia trochę prywatności. Jest to szczególnie ważne, jeśli mieszka się domu ze współmałżonkiem, dziećmi lub współlokatorami. Może się okazać, że wolny pokój z drzwiami może zmniejszyć hałas z reszty domu. Jak widać projektowanie domu pod home office, musi skupić się na relatywnie sporej liczbie detali.

Walka z pożeraczami czasu jest szalenie istotna

Jednym z największych problemów związanych z funkcjonowaniem w Home Office jest olbrzymia liczba pożeraczy czasu, które sprawiają, że praca może być nieefektywna. Dlatego też tak ważne jest to, żeby osoba decydująca się na pracę zdalną wyeliminowała ze swojego otoczenia wszystkie rzeczy, które mogą odwracać uwagę od wykonywanego zadania. Również korzystanie z portali społecznościowych podczas pracy jest bardzo złym pomysłem.

Zobacz projekty architekta wnętrz Arte-INTERNI Anna Maria Chwastek

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa