Programy niezbędene do funkcjonowania biur rachunkowych

Materiał sponsorowany  |   Styl życia  |   27 listopada 2020 14:39

Obecnie księgowość została już praktycznie w całości zinformatyzowana. Dzisiejsi księgowi potrzebują więc do pracy nowoczesnych narzędzi, które zapewniają szybką oraz bezbłędną ewidencję.

Bez tego organizacja firmy może poważnie ucierpieć. Zaawansowany program księgowy to warunek rozwoju każdego przedsiębiorstwa.

Szybka ewidencja oraz wprowadzenie danych

Na które oprogramowanie warto postawić? To pytanie, przed którym stają wszyscy właściciele firm. Każdemu zależy na zapewnieniu swoim pracownikom jak najlepszego sprzętu do pracy, co przekłada się na efektywność wykonywanych zadań. Nie mniej istotny jest komfort użytkowania. Nie każdy program księgowy jest tak funkcjonalny, jak można byłoby tego oczekiwać.

W pierwszej kolejności oprogramowanie powinno skupić się na błyskawicznym wprowadzaniu danych. To szczególnie ważne w przypadku średnich i większych przedsiębiorstw, które cały czas operują dużymi liczbami. Następnym warunkiem uznania programu księgowego za dobry jest prostota obsługi. Intuicyjny interfejs i przystępne opisy funkcjonalności pozwalają operować danymi przez osoby spoza dziedziny księgowości i rachunkowości. W ten sposób upłynnia się funkcjonowanie firmy. Księgowy może tylko zweryfikować poprawność danych i zamknąć rozliczenie.

Wszystkie powyższe warunki – oraz wiele innych – spełnia program księgowy R2księga. Umożliwia on wprowadzanie danych bez użycia myszki, a jego przemyślanie zaprojektowany interfejs nie sprawi kłopotów w użytkowaniu nawet początkującym. Z tego względu stał się systemem wykorzystywanym przez tysiące przedsiębiorstw w Polsce.

Specjalne wersje dla biur rachunkowych

Co jeszcze potrafi oferowane oprogramowanie? Jego główną funkcjonalnością jest prowadzenie księgi przychodów i rozchodów, księgi ryczałtowej, a także szczegółowa ewidencja VAT, środków trwałych, wyposażenia, floty pojazdów czy przelewów. Ponadto jeśli chodzi o programy księgowe dla biur rachunkowych istnieje jeszcze bardziej zaawansowana wersja aplikacji od Reset2. Obejmuje obsługę wielu podmiotów, tworzenia biblioteki kontrahentów, konsolidacji baz danych, udostępniania klientom informacji o wysokości podatków i składek ZUS oraz wiele innych.

Tego typu programy księgowe dla biur rachunkowych muszą charakteryzować się zgodnością z przepisami. To oznacza konieczność ich aktualizacji. Profesjonalne systemy z oferty Reset2 są ciągle udoskonalane i zmieniane pod kątem potrzeb klientów.

Rozbudowa programu księgowego dla biur rachunkowych

Skoro mowa o dostosowywaniu oprogramowania do wymagań biur rachunkowych, należy wspomnieć o możliwości zastosowania dodatkowych modułów. Najlepsze programy można niemal dowolnie rozbudowywać, co czyni je przydatnymi przez cały okres użytkowania. Nawet zmiana profilu firmy czy jej rozwój nie stwarzają konieczności zainwestowania w nowy system. R2księga można poszerzyć o R2faktury czy R2firma, a także wiele innych przydatnych w biurach rachunkowych opcji.

Prowadzenie księgowości nie musi być trudne. Specjalne oprogramowanie ułatwia rozliczanie się, a także pozwala na optymalizację budżetu firmy. Doskonałym rozwiązaniem w tej dziedzinie jest program księgowy proponowany przez Reset2, dzięki któremu można uporządkować funkcjonowanie całej firmy.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.