Pozytywny specjals znów na górskim szlaku – AUDIO

Jola Wodniak  |   Fakty,Styl życia,Turystyka  |   18 października 2022 10:16
Udostępnij

Michał Łygan wraca na Mały Czerwony Szlak Beskidzki, by zbierać fundusze na leczenie i rehabilitację czteroletniego Adasia Tadycha z Osieka.

O trzecim etapie akcji charytatywnej Cztery Pory Roku z Michałem, będącym jednocześnie członkiem stowarzyszenia Pozytywni w Oświęcimiu, rozmawiamy w ramach podcastu z cyklu „Pejzaż horyzontalny”.

Każdy, kto chce wesprzeć marsz Michała dla małego Adama Tadycha, może to zrobić wpłacając dowolny datek do skarbonki Adasia. https://www.siepomaga.pl/czteryporyroku

W piątek 21 października Michał Łygan ze stowarzyszenia Pozytywni trzeci raz przemierzy Mały Czerwony Szlak Beskidzki.

To trzeci etap wędrówki, będącej akcją charytatywną na rzecz czteroletniego chorego Adasia Tadycha z Osieka w powiecie oświęcimskim. Michał, który jest żołnierzem specjalnej jednostki wojskowej Nil w Krakowie, zdecydował, że czterokrotnie przemierzy szlak górski liczący 137 km. Każda wędrówka ma w założeniu trwać nie więcej, niż 38 godzin.

Etapy wiosenny i jesienny stanowi trasa z Lubonia wielkiego do Straconki w Bielsku-Białej. W etapach letnim i zimowym piechur zdecydował przejść ten sam szlak, ale ze Straconki do Lubonia.

„Serdecznie zapraszam do udziału wszystkich chętnych miłośników gór, a wśród nich: lubiących sobie pospacerować, tych trochę bardziej zapalonych piechurów górskich. Zapraszam wszystkich chętnych biegaczy i ultrasów górskich, mile widziani są również miłośnicy rowerów górskich – klasycznych i elektrycznych” – Michał Łygan zachęca do wędrówki z nim.

 

Wędrówka ma na celu zebranie funduszy na leczenie i rehabilitację czteroletniego Adasia Tadycha, podopiecznego stowarzyszenia Pozytywni w Oświęcimiu. Każdy może wesprzeć akcję wpłacając nawet najmniejszy datek do skarbonki https://www.siepomaga.pl/czteryporyroku, oglądając online relację z wędrówki pod tym linkiem, a także na fanpage’u stowarzyszenia Pozytywni na Facebooku https://www.facebook.com/StowarzyszeniePozytywni

Każdy też może w dowolnym miejscu dołączyć do Michała Łygana na trasie i przejść z nim lub przejechać wybrany fragment szlaku.

Wyzwanie

Andrzej Kijek, również wojskowy podejmie się wyzwania i wyruszy dwie godziny po Michale tą samą trasą, by przejść ją w krótszym czasie.

Minutowy plan jesiennej wędrówki w ramach akcji Cztery Pory Roku dla Adasia Tadycha (godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie z powodu warunków panujących podczas marszu):

Luboń Wielki – start, piątek 21.10.2022, godzina 3.00,

Mszana Dolna, PKS – godz. 5.00 (9 km),

Lubogoszcz – godz. 7.00 (16 km),

Kasina Wielka stacja kolejowa – godz. 8.30 (20 km),

Przełęcz Jaworzyce – godz. 10.30 (29 km),

Lubomir – godz. 12.30 (32 km),

Schronisko na Kudłaczach – godz. 13.30 (36 km i 100 km do mety),

Myślenice Rynek – godz. 15.30 (47 km),

Palcza – godz. 20.30 (69 km),

Zembrzyce Rynek – godz. 23.00 (80 km),

 

Krzeszów Górny – 22.10.2022, sobota 22.10.2022, godz. 1.30 (92 km),

Przełęcz Midowicza koło schroniska Leskowiec  – godz. 3.30 (97 km),

Potrójna – godz. 5.30  (106 km),

Kocierz – godz. 6.00 (110 km),

Kiczera – godz. 7.30 (116 km),

Porąbka zapora – godz. 8.30 (122 km),

Bielsko-Biała Straconka – godz. 10.00 (137 km – 31 godz.).

 

Długość całej trasy ok – 137 km

Suma podejść: 5784 m

Suma zejść: 5188 m

„Jak ktoś dołączy na koniu się dołączy to też będzie bardzo miło (miłośnicy dwóch desek muszą zaczekać do zimy, ale jakby teraz ktoś by to zrobił na dwóch deskach to od razu zgłaszamy go do księgi Guinesa)” – śmieje się Michał.

Główni sponsorzy akcji:

Fabryka Maszyn i Urządzeń OMAG Sp. z o. o.
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Oświęcimiu
Gmina Oświęcim
BENZ

Patronat medialny: Fakty Oświęcim

ZOSTAŃ SPONSOREM

Każda instytucja może zostać sponsorem akcji wpłacając min. 300 złotych do skarbonki na siepomaga.pl/czteryporyroku – wówczas wymienimy nazwę wpłacającego w materiałach prasowych, a także dołączymy logo instytucji na koszulce akcji (wielkość logo i miejsce na liście uzależnione jest od wpłacanej kwoty). Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 609 106 703.

Poprzednie edycje

Można śledzić na profilu stowarzyszenia – https://www.siepomaga.pl/czteryporyroku

 

Najnowsze realizacje wideo