Pozew o rozwód – jak go napisać i złożyć?

Materiał sponsorowany  |   Fakty,Styl życia  |   5 maja 2021 11:46

Niekiedy rozwód jest przykrą koniecznością, kiedy indziej jedynym rozwiązaniem różnego rodzaju problemów.

Bez względu jednak na to, jakie są źródła decyzji małżonków o zakończeniu ich związku, podstawą do jego sfinalizowania jest orzeczenie rozwodu przez sąd.

Wydanie takiego wyroku oczywiście musi zostać poprzedzone stosownym procesem cywilnym, inicjowanym na mocy powództwa złożonego przynajmniej przez jednego z małżonków. W każdym razie mający zamiar się rozwieść muszą być przygotowani na konieczność spełnienia wielu różnych formalności – a wśród nich pierwszą jest opracowanie odpowiedniego pozwu.

Jego treść zależy od szeregu czynników, a w tym zwłaszcza od tego, czy domagający się rozwodu chce go przeprowadzić z orzekaniem, czy bez orzekania o winie. 

Jak więc napisać pozew o rozwód?

Dowiesz się tego z najnowszego wpisu znajdującego się na naszym blogu  „Pozew o rozwód – jak go napisać i złożyć?”

Jesteś zainteresowany innymi tematami dotyczącymi szeroko pojętego prawa rodzinnego, zapraszam do lektury naszego BLOGA – PRAWO RODZINNE.

 

 

Chcesz się w swojej sprawie skonsultować, wejdź na http://www.kancelaria-actio.com/kontakt/ wypełnij formularz zgłoszeniowy bądź zadzwoń bezpośrednio na nr: 12 411 05 94 i umów się na spotkanie.

Pamiętaj, że w każdy piątek możesz uzyskać Bezpłatną Poradę Prawną nie tylko w tej sprawie

Dzwoń jak najszybciej, bo liczba miejsc na Bezpłatną Poradę Prawną jest ograniczona.

Jeżeli jesteś z Oświęcimia lub okolic umów się na spotkanie w Oddziale Kancelarii „Actio”, który znajduje się przy ul. Klasztornej 2, w budynku jednego z czołowych biur nieruchomości w Oświęcimiu Biura Nieruchomości „G.B.I.”

Szczegóły znajdziesz na www.kancelaria-actio.com 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .