Pomysły na spędzenie zimowego weekendu w domu

Materiał sponsorowany  |   Styl życia  |   26 stycznia 2021 05:56

Szkolne ferie zimowe już za nami, jednak do dyspozycji wciąż pozostają długo wyczekiwane weekendy, podczas których można nie tylko odpocząć od obowiązków zawodowych, ale również kreatywnie spędzić czas z najbliższymi lub ze sobą samym. Oto kilka sposobów na spędzenie zimowego weekendu w zaciszu własnego domu.

Czas się wyspać

Wielu Polaków narzeka na niedobór snu. Powody mogą być różne: od wielogodzinnej nauki przed egzaminem lub wczesnych pobudek do pracy, po ciągnące się do późnych godzin nocnych seanse filmowe. Weekendy to doskonały czas na spędzenie większej części dnia pod ciepłym kocem, poleniuchowanie, zagranie w ulubione gry hazardowe i skupienie się na naładowaniu baterii. Niestety, nie można wyspać się na zapas, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrekompensować sobie nieprzespane noce z poprzedniego tygodnia.

Spędź czas offline

Powstrzymanie się od korzystania z Internetu przez weekend może być ciekawym doświadczeniem. Wylogowanie się z mediów społecznościowych na dwa dni może pomóc zdystansować się od chęci ciągłego i bezproduktywnego przewijania aktualności lub śledzenia wydarzeń z życia znanych i nieznanych osób.

Mimo że technologia ma swoje zalety, bycie podłączonym do skrzynki e-mailowej czy komunikatorów przez całą dobę uniemożliwia cieszenie się chwilą wolną od natarczywych powiadomień. Jeśli boisz się, że przez ten czas ominie Cię coś ważnego, możesz wyznaczyć sobie limit, np. sprawdzając wiadomości wyłącznie wieczorami. 

Pobaw się w szefa kuchni

Życie w biegu i nawał obowiązków sprawiają, że coraz częściej w naszym menu goszczą fast foody lub przyrządzone na szybko gotowce ze sklepów. Wszystko to negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie. Podczas jednego z wolnych weekendów warto przejrzeć książki kucharskie kurzące się na półce i wybrać z nich przepisy, które są nie tylko zdrowe, ale również przyjemne w wykonaniu. Poza doskonałą ucztą, którą można zaserwować najbliższym, można przygotować więcej porcji i zabrać je ze sobą do pracy.

A może porządki?

Sprzątanie nie jest może najbardziej kuszącym weekendowym zajęciem, jednak jest to jeden z prostszych sposobów na zagospodarowanie wolnego czasu. Generalne porządki w domu to jeden z pomysłów na odświeżenie wystroju i uwolnienie dodatkowej przestrzeni dzięki pozbyciu się niepotrzebnych rzeczy.

Zamiast jednak wyrzucać je prosto na śmietnik, warto zastanowić się nad ich odsprzedaniem przez portale ogłoszeniowe. Książki, ubrania i sprzęt elektroniczny w dobrym stanie może posłużyć innym, a nam przynieść dodatkową gotówkę na inne wydatki.

Przyjemne spędzenie weekendu pozwala poczuć się lepiej i zapomnieć o codziennym stresie. Odpowiedni odpoczynek lub satysfakcjonujące zajęcie pozwala nabrać sił na kolejne wyzwania w pracy lub w szkole. 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie Twoje dziecko spędza ferie zimowe?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .