Pompy ciepła monoblok. Jak działają?

Materiał sponsorowany  |   Styl życia  |   7 kwietnia 2021 13:33

Najbardziej popularnymi formami pompy ciepła są split i monoblok. Oba te warianty są współcześnie wykorzystywane, jednak ostatnio znacznie większą popularnością cieszy się rozwiązanie typu monoblok.

Z czego to wynika? Wyjaśniamy różnice i pokazujemy korzyści z nich płynące.

Pompa ciepła monoblok a split – zasadnicze różnice

Pompy ciepła typu powietrze/woda występują w dwóch popularnych dzisiaj wariantach – monoblok i split. Oba rozwiązania wykorzystują energię zewnętrzną, zmniejszając tym samym zużycie energii pozyskiwanej w nieekologiczny i nieekonomiczny sposób, mianowicie z elektrowni.

Dzięki pompie ciepła możemy zaprojektować instalację grzewczą, która pozwoli nam na oszczędności energii i pieniędzy. Zasadniczo nie ma bardzo drastycznych różnic, jeśli chodzi o pompy ciepła typu monoblok i split.

Główna różnica polega na łatwości montażu rozwiązania typu monoblok, składa się on bowiem z jednego urządzenia, a nie kilku, które muszą znaleźć się w dwóch różnych miejscach, jak ma to miejsce w przypadku rozwiązania typu split. Dużym ułatwieniem z pewnością jest też możliwość samodzielnego montażu. W przypadku monobloku nie potrzebujemy bowiem pomocy specjalisty z zakresu chłodnictwa czy klimatyzacji.

Montaż jest prosty, nie potrzeba bowiem do niego specjalistycznego sprzętu. Ale coś za coś – split jest mniej kosztowny, co w przypadku projektowania i budowy całego domu nie jest bez znaczenia.

Na co się zdecydować?

Oba rozwiązania na pewno są dużo lepsze od tego, co oferuje dzisiaj rynek tradycyjnego budownictwa energetycznego. Dlatego też dobrze jest wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw. Obie pompy mają cały szereg zalet, które sprawiają, że naprawdę warto w nie zainwestować. Przed zakupem musimy oczywiście zdecydować, który typ będzie dla nas lepszy.

Wytrzymałość obu rozwiązań nie budzi wątpliwości, świetnie się sprawdzą, jednak należy wziąć pod uwagę komfort późniejszego korzystania i w rezultacie – życia w danym budynku. Dzisiejsza gospodarka energetyczna zdaje się zmierzać w ekologicznym kierunku i dobrze jest podążać tym szlakiem – pozwoli to nie tylko na oszczędności, które realnie zostaną w kieszeni, ale i oszczędzenie planety, która jest już i tak dostatecznie wyeksploatowana.

Sprawdź ofertę na stronie https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Czego najbardziej Ci brakuje w lockdownie?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .