Pompy ciepła i fotowoltaika w Oświęcimiu – zainwestuj w duet idealny

Materiał sponsorowany  |   Fakty,Meteo,Styl życia  |   6 sierpnia 2021 13:20

Mieszkańcy Oświęcimia coraz częściej decydują się na montaż pomp ciepła. Jest to spowodowane szeregiem korzyści, jakich dostarczają użytkownikowi – niższe rachunki, ogrzanie całego budynku oraz dostęp do wody użytkowej. Jesteś na etapie termomodernizacji swojego budynku? Zastanawiasz się nad zamontowaniem pomp ciepła? Zwróć także uwagę na fotowoltaikę. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, dlaczego połączenie fotowoltaiki i pompy ciepła w Oświęcimiu stanowi duet idealny.

Jak działa pompa ciepła

Pompa ciepła działa w ten sposób, że wykorzystuje ciepło, które pobiera z otoczenia, a następnie podnosi temperaturę nośnika i w ten sposób sprawia, że energia nadaje się do ogrzewania. Mamy tutaj do czynienia z trzema obiegami. Pierwszy obieg polega na pobraniu ciepła z otoczenia, które następnie doprowadzane jest układem przewodów, w których znajduje się niezamarzająca ciecz. Substancja, która znajduje się w przewodach ma zawsze temperaturę niższą od otoczenia, przez co może pobierać ciepło.

Pierwszy obieg polega na tym, że ciepło pobierane jest z otoczenia i przekazywane układem przewodów do drugiego obiegu. Wynika to z tego, że ciecz znajdująca się w urządzeniu charakteryzuje się niższą temperaturą od z temperatury otoczenia i to pozwala jej na pobranie ciepła z otoczenia. Proces ten zachodzi nawet w ujemnych temperaturach. Ciepło, które udało się pozyskać przekazywane jest do drugiego obiegu, gdzie dochodzi do podniesienia temperatury. W drugim obiegu nieustannie krąży środek chłodniczy, który paruje nawet w bardzo niskich temperaturach. Działa to w ten sposób, że przejmuje on ciepło, wrze i paruje. Następnie dochodzi do sprzężenia tej pary przez sprężarkę, w którą wyposażona jest pompa ciepła.

To z kolei przyczynia się do wzrostu temperatury pary znajdującej się w urządzeniu. Dzięki temu ciepło, które powstało jest wystarczające do tego, aby wykorzystać je w instalacji budynku w celu rozprowadzenia go po całym budynku. Trzeci obieg polega na wykorzystaniu ciepła, które udało się uzyskać. Może być ono użyte do ogrzewania budynku czy do ciepłej wody użytkowej. W ten sposób środek chłodniczy oddaje ciepło i ponownie przechodzi w stan ciekły. W dalszym ciągu środek chłodniczy jest pod dużym ciśnieniem i ma zbyt wysoką temperaturę, aby ponownie pobrać ciepło. W związku z tym przedostaje się on do zaworu rozprężnego, gdzie temperatura gwałtownie spada. Dopiero teraz środek chemiczny może ponownie pobrać ciepło z otoczenia w celu uzupełnienia pompy ciepła i rozpoczęcia całego procesu na nowo.

pompy ciepła oświęcim

Zalety montażu pompy ciepła w Oświęcimiu

Największą zaletą pompy ciepła jest to, że wykorzystuje ona odnawialne źródła energii (w skrócie. OZE). Oznacza to, że źródło z jakiego pobierana jest energia jest odnawialne i nieskończone. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów pomp ciepła:

●  powietrzne pompy ciepła – pozyskuje energię z powietrza,

●  wodne pompy ciepła – pozyskuje energię z wody,

●  gruntowe pompy ciepła – pozyskuje energię z gruntu.

Rodzaj pompy ciepła powinien być dobrany w zależności od jej przeznaczenia. Chodzi tutaj przede wszystkim o ogrzewanie budynku, cwu czy klimatyzację. W Oświęcimiu wybór najczęściej pada na pompy powietrze-woda oraz powietrze-powietrze. Ważne jest, żeby nie działać tutaj na własną rękę – najlepiej będzie, jeśli wyborem rodzaju urządzenia zajmie się specjalista, który będzie wiedział, która pompa ciepł pozwoli na jak najlepsze jej wykorzystanie.

Rodzaj pompy to nie wszystko. Do wyboru mamy jeszcze dwa typy urządzenia – monoblok i split. Monoblok to pojedyncz urządzenie, które zazwyczaj montowane jest na zewnątrz budynku, z kolei split składa się z dwóch urządzeń, które montowane są wewnątrz budynku.

Nowoczesne urządzenie jakim jest pompa ciepła doskonale sprawdzi się w każdym budynku, które poddajemy termomodernizacji. Nada się zarówno do remontowanych budynków, jak i tych nowoczesnych. Zazwyczaj wykorzystuje się je przy ogrzewaniu podłogowym oraz kiedy jest zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową.

Mieszkańcy Oświęcimia montują pompy ciepła, aby móc ogrzać cały budynek – jednak tutaj najważniejsze jest, aby wybrać odpowiednie urządzenie. W przypadku dużej nieruchomości, jedna pompa ciepła może okazać się niewystarczająca. W takiej sytuacji można skorzystać z kaskadowego połączenia kilku pomp.

Niepodważalną zaletą pomp ciepła jest także niska awaryjność. Jednak zapewni to wyłącznie wybór renomowanych i sprawdzonych marek.

Pompa ciepła i fotowoltaika – dlaczego stanowią duet idealny?

Fenomen instalacji polega na tym, że panele fotowoltaiczne produkują prąd, który zasila przedmioty codziennego użytku. Może on także posłużyć do obsługi pompy ciepła. Pozwoli to na ogrzanie całej nieruchomości bardzo niskim kosztem.

Zarówno pompy ciepła, jak i fotowoltaika w Oświęcimiu pozwalają na skorzystanie z dofinansowania. Programy Czyste Powietrze, ulga termomodernizacyjna i Mój Prąd 3.0 w dużym stopniu pozwolą Ci obniżyć koszt całej inwestycji. Co więcej, dofinansowania można ze sobą łączyć.

Zainstalowanie pomp ciepła oraz paneli fotowoltaicznych zabezpiecza przed podwyżkami prądu w przyszłości i zwiększa wartość całej nieruchomości. Jest to również skuteczny sposób na walkę ze smogiem oraz zapewnienie sobie bezpieczeństwa i komfortu życia.

Dlaczego lepiej pospieszyć się z decyzją o zamontowaniu fotowoltaiki?

Wraz z początkiem 2022 roku (chodź dokładny termin nie jest jeszcze potwierdzony) w życie ma wejść nowelizacja sposobu rozliczania. Ma ona dotyczyć osób, które zainwestują w fotowoltaikę po 1 stycznia 2022 roku. Dotychczas prosument za każdą niewykorzystaną 1 kWh mógł liczyć na 80% obniżkę rachunków. Nowelizacja prawa zakłada całkowite odsprzedawanie wyprodukowanej energii do dostawcy, gdzie koszt 1 kWh będzie wynosił 0,25 zł (średnia taryfa wynosi 0,35 zł).

Jeśli rozważasz montaż fotowoltaiki i pomp
ciepła w Oświęcimiu – spiesz się

pompy ciepła oświęcim

Mamy doświadczenie w montażu pomp ciepła i fotowoltaiki

Proecology zapewnia kompleksowe działanie, które opiera się na wieloletnim doświadczeniu w branży. Zapewniamy montaż zarówno fotowoltaiki, jak i pomp ciepła na terenie całego miasta Oświęcim.

Pierwsze spotkanie polega na przeprowadzeniu audytu w miejscu instalacji. Wtedy możemy jak najlepiej dopasować urządzenie do wszystkich Twoich potrzeb. Później przechodzimy do wykonania projektu, który zapewni maksymalne wykorzystanie inwestycji. Po akceptacji projektu, umowy i warunków współpracy przechodzimy do instalacji systemów ogrzewania i fotowoltaicznych.

Zapewniamy również serwis urządzeń, które raz na jakiś czas wymagają skontrolowania przez specjalistę. Do każdego urządzenia dołączona zostaje również książka serwisowa, która pozwala na zapis i dane z każdej kontroli.

Mieszkasz w Oświęcimiu lub w okolicach? Zadzwoń do nas po rozwiązanie szyte na miarę! Ekologiczne urządzenie, mniejsze rachunki i darmowa energia to oszczędność, której potrzebujesz.

 

Montaż instalacji pomp ciepła na terenie Oświęcimia
Proecology Sp. z o.o.

 

tel. 666-698-666
tel. 502-391-367

email: proecology.biuro@gmail.com

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .