Podziel się Pozytywnie – dla Kacperka

Redakcja eFO  |   Fakty,Styl życia  |   4 maja 2021 19:55

Książki, kwiaty, doniczki, zabawki, ozdoby i inne niezniszczone przedmioty – tego typu produkty można oddać na cel charytatywny.

Wydarzenie odbędzie się przy targowisku – w ogródku Bistro Kastel w Oświęcimiu w sobotę 8 maja w godzinach 9-12. Pozytywni proszą, by rzeczy przynoszone nie były zniszczone i takie, które ktoś inny chętnie nabycie za datek do skarbonki chorego dziecka.

Kacperek Kliś

Cierpi na zespół Arnolda-Chiarego, autyzm, celiakię i kłopotliwą astmę. Czterolatek mieszka wraz z bratem, mamą i tatą w Oświęcimiu.

„Kacperek to wspaniały i silny chłopiec, który każdego dnia pokazuje nam, jak wiele można czerpać z życia, niezależnie od sytuacji, w której się znajdujemy. Niestety, ubiegły rok był dla nas przełomowy i niezwykle ciężki, to wtedy okazało się, że nasz synek choruje na zespół Arnolda Chiariego, torbiel szyszynki, a także  ma problemy z krzepliwością krwi oraz celiakię. Wierzymy jednak, że jesteśmy w stanie mu pomóc dzięki wspaniałym lekarzom, operacjom, badaniom, a także rehabilitacji” – informują rodzice chłopca.

Kacperek dodatkowo jest dzieckiem ze spektrum autyzmu

„Synek nie radzi sobie ze swoimi emocjami, doskwierają mu silne bóle głowy, ogólne osłabienie i zmęczenie, nadwrażliwość na dźwięki, a także wiele innych. Jako jego rodzice chcemy zrobić wszystko, co się da, by Kacperek miał jak najlepszą przyszłość, by był jak najlepiej rozwiniętym chłopcem. Rehabilitacja jest niezwykle ważna, ale i kosztowna, dlatego prosimy o pomoc, o wsparcie, które dla nas jest bezcenna” – dodają rodzice czterolatka.

 

Aukcje charytatywne i zbiórki fantów
Pozytywni aukcje na Facebooku, czyli Pozytywni – Aukcje Dzieciom prowadzą od roku. W ciągu tego czasu darczyńcy podarowali mnóstwo produktów i usług, z których, już do Nikolki, Wiktorii i Wiktora trafiło aż 140 tysięcy złotych.
„Nasza grupa administruje aukcje, ale to Wam wszystkim należą się wielkie brawa – to Wy dajecie fanty i Wy je nabywacie i wpłacacie pieniądze do skarbonki. Bez Was nasi podopieczni nie otrzymaliby aż takiego wsparcia finansowego” – mówią członkowie stowarzyszenia Pozytywni.
Na czym polega akcja #PodzielSięPozytywnie?
– rozejrzyj się wokół siebie, w domu, piwnicy, ogrodzie
– znajdź rzeczy, których już nie używasz, a komuś się mogą przydać
– przynieś w sobotę to, czego już nie potrzebujesz
– Pozytywni zadbają o Twoje dary i wystawią na aukcji charytatywnej, z której sto procent datków trafi na do skarbonki Kacperka Klisia, podopiecznego stowarzyszenia Pozytywni.
Wydarzenie odbędzie się przy targowisku, w ogródku Bistro Kastel w Oświęcimiu w sobotę 8 maja w godzinach 9-12.

„Tego dnia będziemy zbierać również plastikowe nakrętki i zużyte baterie. Jeśli Ci zalegają – chętnie je przyjmiemy” – zachęcają Pozytywni.

Oświęcimskie mamy tego dnia będą również sprzedawać ciuszki dla dzieci. Można do nich dołączyć i sprzedawać swoje nadmiary z szafy dziecka.

„Posiadasz większą ilość niepotrzebnych ubrań? Masz chęć na własne stoisko? Skontaktuj się z Bistro Kastel pod numerem telefonu 883 746 964 i zarezerwuj miejsce na swoje skarby. ” – informują organizatorzy.

Kacperkowi można też pomóc wpłacając dowolny datek na siepomaga.pl

 

Zobacz również:

Podarowaliście kilkadziesiąt roślin i donic – FILM, FOTO

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .