Podział majątku z pomocą adwokata – co warto wiedzieć?

Materiał sponsorowany  |   Styl życia  |   19 lutego 2021 08:10

Sprawy związane z podziałem majątku są zawsze trudne do rozwiązania. Gdy małżonkowie się rozwodzą i ubiegają się o dochodzenie sprawiedliwości w tej kwestii przed sądem, to najczęściej są przepełnieni negatywnymi emocjami, co może przyczynić się do podjęcia niewłaściwych decyzji. W takiej niekomfortowej sytuacji dużym wsparciem może okazać się dobry adwokat od podziału majątku.

Rozwód a podział majątku

Decyzja o rozwodzie niesie zawsze za sobą konieczność podziału wspólnego majątku. W praktyce zazwyczaj bywa tak, że rozgoryczeni małżonkowie nie są zgodni w tej kwestii. Bardzo często walka trwa o najmniej istotny przedmiot nabyty w trakcie trwania małżeństwa.

Sprawy rozwodowe oraz o podział majątku są zatem bardzo skomplikowane, a ich pozytywne rozwikłanie wymaga posiadania ogromnej wiedzy z zakresu prawa spadkowego oraz rodzinnego.

Podział majątku, a zwłaszcza wtedy, gdy jest on sporny jest postępowaniem złożonym. Proces w tej kwestii może dotyczyć składu majątku wspólnego oraz odseparowania majątku osobistego od majątku wspólnego.

W sytuacji gdy dochodzi do rozwodu sprawy majątkowe można uregulować polubownie u notariusza lub w sądzie. W pierwszym przypadku strony spotykają się w kancelarii notarialnej, podpisują stosowny dokument i na tym kończy się postępowanie.

Gdy strony nie mogą dojść do konsensusu polubownie, to wówczas spotykają się w sądzie i to sędzia w oparciu o zgromadzone materiały dowodowe rozstrzyga o podziale zgromadzonego majątku. W takiej sytuacji zawsze potrzebny jest dobry adwokat od podziału majątku (np. https://kancelaria-kfk.pl/specjalizacje/prawo-cywilne/podzial-majatku/), który dzięki posiadanej wiedzy, doświadczeniu oraz bezstronności udzieli cennej rady oraz wskaże czy na drodze sądowej strona ma szanse na sprawiedliwy podział majątku.

 

 

Kancelaria adwokacka w Łodzi – doświadczenie i profesjonalizm

Podział majątku dokonywany w sądzie, to zazwyczaj bardzo skomplikowana sprawa, w której sąd bardzo często korzysta z szeregu biegłych sądowych o różnych specjalnościach.

Do podziału majątku dochodzi nie tylko w sytuacji rozwodu. Jego dokonanie jest także bardzo często konieczne pomiędzy właścicielami spółki cywilnej lub pomiędzy zwaśnioną oraz skłóconą rodziną. Gdy nie jest możliwe to, aby dojść do porozumienia bez ingerencji sądu, warto zawsze skorzystać z usług profesjonalnej kancelarii adwokackiej składającej się z zespołu doświadczonych adwokatów oraz radców prawnych.

Kancelaria Adwokacka z Łodzi oferuje swoje usługi nie tylko mieszkańcom miasta i okolic, lecz także klientom z całej Polski. Wszyscy adwokaci łódzkiej kancelarii to w pełni kompetentne osoby posiadające nie tylko duże doświadczenie, lecz także bogatą wiedzę z zakresu prawa spadkowego.

Każdy adwokat potrafi podczas procesu wykazać się bogatą wiedzą w wielu skomplikowanych postępowaniach działowych, w których przedmiotem sporu są przedsiębiorstwa, nieruchomości oraz udziały w poszczególnych spółkach prawa handlowego. Adwokaci i prawnicy służą także cenną radą wszystkim osobom rozwodzącym się, którym zależy na sprawiedliwym podziale majątku powstałego podczas trwania małżeństwa.

Podział majątku a egzekucja należności

W przypadku wielu spraw bardzo istotne jest także posiadanie doświadczenia z zakresu egzekucji niektórych rodzajów orzeczeń. Bardzo często zdarza się bowiem, że spłata zasądzona na rzecz jednego z uczestników postępowania nie jest dokonywana lub jest wykonywana nieregularnie. W takiej sytuacji konieczne jest wszczęcie postępowania egzekucyjnego.

Gdy wcześniej, a więc w toku procesu, adwokat nie zadba o zabezpieczenie tego rodzaju roszczenia, to wówczas postępowanie egzekucyjne może być bardzo trudne, a czasem nawet nieskuteczne.

Pomyślne rozwiązanie tych istotnych kwestii wymaga zawsze od adwokatów posiadania nie tylko interdyscyplinarnej wiedzy prawniczej, lecz także w zakresie umiejętności oceny opinii biegłych rzeczoznawców. Warto zatem zawsze wybrać taką kancelarię adwokacką, która na bieżąco współpracuje z zespołem biegłych, bowiem wówczas w razie potrzeby adwokat może skorzystać z pomocy doświadczonych osób posiadających wiedzę specjalistyczną w tym zakresie.

W przypadku skomplikowanych spraw potrzebna jest zawsze duża wiedza, a właśnie taką posiada dobry adwokat z Łodzi.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .