Pergola w ogrodzie. Komfortowy wypoczynek w cieniu

Materiał sponsorowany  |   Meteo,Styl życia  |   11 września 2020 17:11

Chcesz, aby w Twoim ogrodzie zagościło takie miejsce, w którym będzie można wypoczywać w cieniu i chłodzie nawet podczas najgorętszych dni. W takim przypadku pomyśl o zbudowaniu pergoli.

Czym jest pergola?

Pergolami nazywa się ażurowe konstrukcje, najczęściej powstające z drewna, lecz także z innych materiałów, na przykład z metalu, tworzyw czy cegły, których celem jest stworzenie zadaszenia w ogrodzie przeznaczonego do wypoczynku. Pergole mogą mieć różne formy – niektóre z nich obrośnięte są zielonymi pnączami, inne z kolei wyposażone są w zadaszenie wykonane z wodoodpornej tkaniny przypominające baldachim.

Stylowa pergola może być kapitalnym dodatkiem dedykowanym do każdego ogrodu – nawet tego najmniejszego. Można dopasować ją do klasycznie wyglądających przestrzeni, ale również do tych, które są nowoczesne.

Nowoczesne i klasyczne pergole

Zachwycające pergole mogą być idealnym miejscem do wypoczynku oraz do wyprawiania imprez na świeżym powietrzu. Dzięki wielu stylowym wariantom wzorniczym mogą one stać się zachwycającym dodatkiem do ogrodu i podkreślać jego aranżację. Klasyczne pergole to najczęściej te wykonane z drewna lub z metalu, na przykład z efektownych kutych ornamentów.

Takie pergole często obsadzane są różnymi pnączami, aby nadać im jeszcze piękniejszy wygląd. Zielone ściany i dach dają przy tym schronienie podczas gorących dni. Nowoczesne pergole natomiast najczęściej wykonane są z drewna albo metalu uzupełnionego baldachimami oraz zasłonami bocznymi. Przypominają dzięki temu luksusowe pomieszczenia, w których można wypocząć na leżaku lub też urządzić przyjęcie dla bliskich.

 

Jak zbudować pergolę w ogrodzie?

Jeżeli także chcesz, aby w Twoim ogrodzie zagościła piękna pergola, w takim przypadku warto zdecydować się, czy przygotować ją samodzielnie czy też kupić ją jako gotową albo zlecić jej wykonanie firmom projektującym i budującym pergole Bielsko Biała – artroll.pl/oferta/pergole to jedno z miast, gdzie takie konstrukcje można zamówić.

Samodzielna budowa pergoli nie jest skomplikowana. Najłatwiej wykonać ją z gotowych elementów drewnianych lub profili metalowych albo rur metalowych. To doskonała propozycja dla majsterkowiczów.

Gdy nie mamy jednak czasu lub talentu do wykonania pergoli samodzielnie, w takim przypadku warto sprawdzić gotowe konstrukcje. Obecnie można kupić je w wielu marketach budowlanych i ogrodowych, a także zamówić przez internet.

Są to najczęściej pergole drewniane, ale można też spotkać się z tymi metalowymi. Najlepsza opcja to jednak wybór pergoli na zamówienie – wtedy może być ona przygotowana na indywidualne zlecenie klienta i profesjonalnie zamontowana przez firmę.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa