Peeling kawitacyjny – skuteczne oczyszczanie tłustej cery

Materiał sponsorowany  |   Styl życia  |   15 grudnia 2018 11:27

Oczyszczenie skóry tłustej może być problematyczne. Aby skutecznie usunąć z niej zanieczyszczenia i poprawić jej wygląd, warto skorzystać z peelingu kawitacyjnego. Na czym dokładnie polega ten właśnie zabieg? Jak przebiega? Jakie daje efekty? Gdzie można go wykonać?

W gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej możemy znaleźć szeroką gamę różnych zabiegów skoncentrowanych na skórze tłustej. Jednym z nich jest peeling kawitacyjny, który daje o wiele lepsze rezultaty niż zwykłe peelingi prowadzone w warunkach domowych.

Peeling kawitacyjny – co to jest?

Peeling kawitacyjny to skuteczny, ale jednocześnie delikatny sposób na dokładne oczyszczenie twarzy. Nie tylko powoduje usunięcie ze skóry zanieczyszczeń i zrogowaciałego, martwego naskórka, ale również wspiera naturalne procesy regeneracyjnie skóry, stymulując odnowę jej komórek.

Kawitacja jest zjawiskiem, które polega na przemianie fazy ciekłej w gazową pod wpływem zmniejszania ciśnienia. Urządzenia do peelingu kawitacyjnego wykorzystują wibracje ultradźwiękowe, które powodują, że wilgoć znajdująca się na skórze zmienia swoją fazę. Powstają mikro pęcherzyki wypełnione gazem, które pod wpływem wibracji ulegają rozpadowi, co dokładnie oczyszcza skórę, a przy tym powoduje jej sterylizację, czyli usunięcie bakterii oraz innych drobnoustrojów.

Peeling kawitacyjny jest jednocześnie bardzo delikatny dla skóry. Nie powoduje dolegliwości bólowych w przeciwieństwie do tradycyjnego oczyszczania skóry. Właśnie dlatego może być on prowadzony na praktycznie każdym typie cery, w tym na cerze tłustej, mieszanej, suchej, delikatnej, z problemami naczynkowymi. Zabieg można wykonywać nie tylko na skórze twarzy, ale również szyi i dekoltu.

Peeling kawitacyjny – działanie:
  • dogłębnie usuwa zanieczyszczenia skóry, sebum i jej martwe komórki
  • powoduje zmniejszenie przebarwień naskórkowych
  • dezynfekuje skórę, usuwając z niej drobnoustroje
  • przyspiesza mikrokrążenie i metabolizm komórek skóry, usuwając jej szarość, przemęczenie
  • zmniejsza widoczność blizn
  • pozostawia skórę odświeżoną i odmłodzoną
  • aktywuje syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, które odpowiadają za jędrność skóry


Zatem peeling kawitacyjny to skuteczny zabieg oczyszczający skórę, dzięki któremu można uzyskać bardzo dobre rezultaty. Skóra wygląda lepiej już po pierwszym zabiegu, ale dla optymalnych efektów zaleca się wykonanie całej serii zabiegów.

Kawitacja może być również łączona z innymi zabiegami kosmetycznymi, na przykład z peelingami kwasowymi, co pozwala na szybsze usuniecie niedoskonałości skóry tłustej i zanieczyszczonej o zgrubiałej strukturze. Peeling kawitacyjny wspomaga także lepsze wchłanianie substancji odżywczych w kosmetykach.

Peeling kawitacyjny – krok po kroku

Zabieg trwa najczęściej od 30 do 60 minut i nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony klienta.

Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie skóry z makijażu oraz powierzchownych zanieczyszczeń, a także jej tonizowane. Potem na skórę nakłada się preparat nadający wilgoć, która jest niezbędna do prowadzenia procesu kawitacji. Najczęściej jest to serum do twarzy dobrane do typu cery.

Następnie specjalista wykonujący zabieg przy użyciu urządzenia z końcówką przypominającą szpatułkę gładzi skórę. Końcówka emituje fale ultradźwiękowe, które oczyszczają cerę. Najwięcej czasu poświęca się wtedy najbardziej problematycznym partiom twarzy, na przykład nosowi, policzkom.

Po zakończeniu zabiegu na skórę nakłada się kosmetyki nawilżające lub przystępuje się do innych zabiegów.

Do skorzystania z peelingu kawitacyjnego zaprasza gabinet Medico Derm z Kielc. Dokładne informacje można znaleźć pod adresem: www.dermatologkielce.com.pl/peeling-kawitacyjny/.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa