Panele na podczerwień – ogrzewanie elektryczne nie musi być drogie

Materiał sponsorowany  |   Styl życia  |   26 kwietnia 2019 09:33

Ogrzewanie na podczerwień ma coraz więcej zwolenników, ze względu na liczne korzyści wynikające z użytkowania takiego systemu grzewczego.

Może on być wykorzystywany z powodzeniem zarówno w przypadku gospodarstwa domowego, jak również w miejscach, takich jak hale produkcyjne, magazyny, warsztaty, galerie handlowe czy też ogródki piwne. Wiele osób ma pewne wątpliwości co do opłacalności ogrzewania typu infrared, gdyż jest to ogrzewanie elektryczne, ale okazuje się być ono relatywnie ekonomiczne i z pewnością nie nadwyręży naszego budżetu.

Panele na podczerwień – ogrzewanie elektryczne nie musi być drogie 

Na rynku dostępnych jest cała masa najróżniejszych paneli grzewczych na podczerwień, dzięki czemu można bezproblemowo dobrać model odpowiadający swoim indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom oraz oczywiście możliwościom finansowym. Koszt zakupu takiego panelu nie jest jednak jakimś ogromnym wydatkiem. Najwyższej jakości grzejnik na podczerwień wygląda bardzo estetycznie, posiada kilkuletnią gwarancję poprawnej pracy z możliwością jej przedłużenia. W nowoczesnych panelach można liczyć na szeroki kąt rozprzestrzeniania się fali cieplnej.

Ciepło z takich paneli na podczerwień jest znacznie innym rodzajem ciepła, niż ma to miejsce w przypadku ogrzewania konwencjonalnego. Jest ono niezwykle przyjemne i wręcz kojące, a to dlatego że można poczuć się jak pod wpływem naturalnego promieniowania słonecznego. Nie trzeba także czekać na to, żeby najpierw nagrzało się powietrze, gdyż jest ono oddawane od razu na jego odbiorców.

Ponadto ciepło jest wtórnie oddawane do pomieszczenia. Akumuluje się ono w ścianach, suficie, podłodze i nawet w meblach. Grzejnik na podczerwień samoistnie się wyłącza po jakimś czasie, a my możemy cały czas cieszyć się komfortem cieplnym i to bez generowania dodatkowych kosztów za zużycie energii elektrycznej. Bez wątpienia jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie.

Na korzyść ogrzewania na podczerwień przemawia to, że jest ono energooszczędne. Wraz z obniżeniem przewodnictwa ciepła przez ściany, zmniejsza się zapotrzebowanie na ciepło, co z kolei pozwala na zredukowanie temperatury w pomieszczeniu nawet o kilka stopni Celsjusza. Warto od razu zaznaczyć, że niższa temperatura wcale nie wpływa na spadek odczuwalnego komfortu termicznego.

W rezultacie można zaoszczędzić na energii elektrycznej. Nawet obniżenie temperatury o dwa stopnie sprawi, ze oszczędność wyniesie około 10%, co w skali roku nie jest przecież mała sumą pieniędzy. Nie trzeba też przejmować się jakimikolwiek stratami ciepła ani też kosztami konserwacyjnymi.

Źródło: najtanszeogrzewanie.pl

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa