Oszukują powołując się na Bon Turystyczny – AUDIO

Jola Wodniak  |   Fakty,Styl życia  |   4 sierpnia 2020 15:36

Polska Organizacja Turystyczna i Zakład Ubezpieczeń Społecznych apelują: Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 roku.

W internecie pojawiły się oferty oszustów, którzy próbują sprzedać bon

Za pomocą bonu turystycznego można płacić za usługi na rzecz dziecka, któremu przyznano dodatek lub świadczenie wychowawcze. Sprzedawanie bonów jest zatem niezgodne z jego przeznaczeniem.

Polska Organizacja Turystyczna przestrzega przed takimi aukcjami

Może to być kolejna próba oszustwa na bon turystyczny. Sam 16-znakowy kod, który otrzymamy przy aktywacji nie wystarczy, aby zrealizować transakcję. Podczas jej potwierdzania trzeba podać czterocyfrowy PIN, który zostanie przesłany na numer telefonu podany podczas aktywacji bonu.

 

 

„Przy zakupie takiego bonu nie będziemy mieli też pewności, czy kod nie został już wykorzystany” – informuje Anna Szaniawska regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa małopolskiego.

Na stronach internetowych możemy również znaleźć oferty płatnych usług, które dotyczą pomocy przy założeniu PUE ZUS i aktywacji Polskiego Bonu Turystycznego. Prosimy z nich nie korzystać. Pomoc przy uruchomieniu konta na PUE, jak i aktywacja bonu jest bezpłatna. Wszelkie informacje są dostępne m.in. na stronie internetowej i w każdej placówce ZUS. Można także skorzystać z całodobowej infolinii, pod numerem: 22 11 22 111.

„Przypominamy też, że nie należy osobom trzecim udostępniać swojego loginu i hasła do PUE ZUS. Trzeba pamiętać, że na PUE mamy dostęp do swoich danych – np. o zwolnieniach lekarskich, pobranych zasiłkach, czy wysokości wynagrodzenia i składek” – dodaje Szaniawska.

Lista podmiotów

U których można skorzystać z bonu dostępna jest na stronie bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow

 

 

Reklama

Drodzy Goście, w Willa na Skarpie – Apartamenty w Oświęcimiu możecie wykorzystać Bon Turystyczny 🙂

Opublikowany przez Willa na Skarpie – Apartamenty w Oświęcimiu Poniedziałek, 3 sierpnia 2020

 

Zobacz również:

Ogromne zainteresowanie bonem turystycznym – FILM

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa