OświęciMamki idą z pomocą. Pomóżmy i my

0 Jola Wodniak  |   Fakty,Styl życia  |   8 lipca 2018

Oświęcimska społeczność nie raz udowodniła, że jest empatyczna i potrafi otworzyć nie tylko serca, ale też portfele. Teraz jest prośba do czytelników Faktów Oświęcim o pomoc dla trzyosobowej rodziny.

Pomoc dla Krzysztofa i jego dwóch córeczek z Oświęcimia

„Dziewczynki w wieku siedem i osiem lat, ubranka 116 i 122 centymetrów. Tata szczupły, wysoki i młody 32 lata. Matka ich zostawiła i ma nową rodzinkę. Młodsza córka ma zaburzenia, chce być chłopcem i tak też lubi się ubierać: zero różu, tylko ciemne rzeczy. Tata chodzi z nią do psychologa. Przyda się też chemia, żywność, łóżko. Jedna z naszym mam w grupie była z Panem Krzyśkiem i dziewczynkami na zakupach spożywczych i odzieżowych, jednak to na razie kropla w morzu, bo nie mają prawie nic. Dziewczynki bardzo się cieszyły z serka, jogurtu, czy kabanosa, a w ubraniach nowych to chciały wracać do domu. Pan Krzysiek nie pracował przez ostatnie cztery miesiące, ma zaległości w płaceniu czynszu. Teraz pracuje. Dziewczynki uczęszczają na świetlicę. Dziadkowie nie żyją. Jest całkiem sam” – to apel Sabina Kos na Facebookowej grupie OświęciMamki.

Facebookowa społeczność

Mamy ze społecznościowej grupy postanowiły pomóc, dołączamy się do prośby: jeżeli, drodzy czytelnicy możecie wspomóc Krzysztofa z Oświęcimia i jego dwie córeczki – uczyńcie to.

Potrzebna jest odzież, żywność, chemia

„Wszystko można dostarczyć do biura przy ulicy Mickiewicza 3 (1 piętro, czarna bramka), gdzie znajduje się biuro męża jednej z nas – do Michała Jarnota” – dodaje Sabina Kos.

Można też dokonać wpłaty na konto na stronie zrzutka.pl

„Kwota docelowa ustawiona jest z myślą o kupnie łóżka piętrowego dla dziewczynek, spłaceniu długu za wynajem mieszkania lub ewentualnie odświeżeniu mieszkania. Rodzina potrzebuje dosłownie wszystkiego” – tłumaczy OświęciMamka.

Więcej na temat zbiorki w grupie na Facebooku

Potrzebny remont

W mieszkaniu rodziny przydałby się też remont. Może ktoś z naszych czytelników budowlańców podjąłby się tego? Prosimy kontakt z nami lub z Sabiną Kos pisząc na adres e-mailowy sabina.kos@onet.pl

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa