Opinia o piperynie – Czy naprawdę odchudza?

Materiał sponsorowany  |   Fakty,Styl życia  |   14 czerwca 2019 13:56

Poszukiwania dobrego środka wspomagającego odchudzanie spędza ludziom sen z powiek od dziesiątek lat. Niektóre z odkrytych substancji, choć skuteczne, okazywały się niebezpieczne dla zdrowia, inne, choć w pełni bezpieczne, wykazują niewielkie efekty odchudzające.

W tym gąszczu rozmaitych produktów warto zwrócić uwagę na bardzo obiecujący, naturalny alkaloid – piperynę. Dlaczego?

Co to jest piperyna?

Piperyna to alkaloid, który, jak sama nazwa sugeruje, jest składnikiem pieprzu i odpowiada za jego palący i ostry smak. W pewnych ilościach występuje właśnie na powierzchni owoców pieprzu czarnego, choć dla celów dietetycznych stosuje się wyłącznie suplementy diety na jej bazie, o znacznie większej koncentracji.

W pieprzu czarnym, zawierającym najwięcej piperyny, występuje ona w stężeniu jedynie około 6%, przez co nadmierne jego spożycie szybciej narazi nas na podrażnienia układu pokarmowego, niż przyniesie efekty terapeutyczne.

Jaki wpływa na nas piperyna?

Co ciekawe, jej działanie nie ogranicza się tylko do pomocy przy redukcji tkanki tłuszczowej (o tym za chwilę), ale wykazuje ona również szereg innych prozdrowotnych oddziaływań.

Skutecznie wspomaga trawienie, m.in. dzięki oddziaływaniu na produkowanie soków żołądkowych, trzustkowych i jelitowych. Dzięki temu nie tylko pomaga przy problemach z układem trawiennym, ale również pozytywnie oddziałuje na absorpcję składników odżywczych z pożywienia.

Wpływa również pozytywnie na ogólną wydolność organizmu, dzięki czemu jest chętnie wykorzystywana również przez profesjonalnych sportowców.

Piperyna wpływa również pozytywnie na profilaktykę antynowotworową – zmniejsza szanse na mutacje w naszym genomie, dzięki oddziaływaniu na substancje chemiczne, potencjalnie się do nich przyczyniające. W badaniach na myszach wykazano obiecujące rezultaty.

Ma również pozytywne oddziaływanie na neurotransmisję serotoniny i dopaminy – substancji wpływających na nasze ogólne samopoczucie, dzięki czemu podczas jej stosowania odczuwamy lepszy nastrój, ma to również kluczowe znaczenie dla osób cierpiących na depresję. Lepsze działanie tych neurotransmiterów wpływa również zachęcająco do treningów, które mają istotną rolę dla osób chcących zadbać o formę.

Piperyna na odchudzanie – czy skuteczna?

Jej pozytywne oddziaływanie na układ trawienny i leczenie dolegliwości, takich jak zaparcia, biegunki czy niestrawność znane są od tysiącleci (stosowała ją m.in. medycyna chińska i hinduska). Czy sprawdza się jednak w przypadku osób zmagających się z nadprogramowymi kilogramami?

 

Obiecujące wyniki w tej materii opublikowano w 2012 roku. Wskazały one na możliwość blokowania przez piperynę procesu tworzenia się nowych komórek tłuszczowych, jak również na jej rolę w obniżaniu poziomu tłuszczu w krwi. Dochodzi do tego dzięki utrudnianiu aktywności genów odpowiedzialnych za powstawanie nowych komórek tłuszczowych. Co więcej, wzmaga ona lipolizę (rozpad komórek tłuszczowych).

Pozytywny wpływ na sylwetkę piperyna wywiera również przez podnoszenie temperatury ciała, przyspieszanie tempa metabolizmu (podobnie jak kapsaidycyna), a przy tym sprzyja budowaniu tkanki mięśniowej (premiuje anabolizm białkowy).

Jak dawkować piperynę?

Rekomendowane dawki to 5 do 10 mg czystej piperyny dziennie – zazwyczaj stosuje się kurację przez 3 miesiące, po czym przerywa na miesiąc lub dwa. Dobrą porą na przyjmowanie jej jest czas zaraz po przebudzeniu, a drugą ewentualną dawkę przed wysiłkiem fizycznym.

Piperinox – Suplement odchudzający na bazie Piperyny

Piperyna wchodząca w skład preparatu Piperinox zawarta jest w specjalnej postaci, wolnej od nawozów, pestycydów czy środków ochrony roślin, wykazującej przy tym bardzo dobrą przyswajalność.

Dobre wchłanianie zawdzięcza również kapsułkom, w które jest zapakowana – zawartość w stanie nienaruszonym przenika przez kwaśne środowiska żołądka. Dodatkowe składniki, takie jak ekstrakt z kory cynamonowca, z owoców pomarańczy gorzkiej, imbiru lekarskiego, pieprz kajeński, chrom, czy zawierający kofeinę ekstrakt z guarany wspierają odchudzające działanie preparatu. Przy tym udało się zachować niewygórowaną cenę.

Oczywiście na rynku istnieje wiele suplementów stworzonych na bazie piperyny, ale tabletki Piperinox wydają się bezpiecznym i skutecznym rozwiązaniem dla osób, które chcą w pełni wykorzystać odchudzające właściwości piperyny.

 

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa