polecamy
Fakty z powiatu: Konferencja „Zdrowie psychiczne – wspólny temat” – FILM
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
Leki przeciwbólowe – opinie
Głowa, kręgosłup, zęby, stawy, mięśnie, kości. Ból może się pojawić znienacka, dając sygnał ostrzegawczy.
„Uwaga, możesz być zagrożony chorobą. Właśnie cię o tym informuję” – mówi nam nasz organizm.
Zastanawiamy się wtedy, co tu zrobić? Jak iść z bólem głowy do pracy? Co zrobić, żeby ból kręgosłupa nie przeszkodził nam w romantycznym wyjeździe?
Zaczynamy myśleć o uśmierzeniu bólu. Oczywiście przy mocy leku. Jednego z wielu, dostępnych w aptekach. Wybór jest naprawdę bardzo duży.
To może być tabletka lub kapsułka do połknięcia, saszetka z proszkiem do rozpuszczenia, tabletka musująca lub czopek.
Leki przeciwbólowe sprzedawane bez recepty nie tylko uśmierzają ból, lecz działają w większości także przeciwgorączkowo, a w przypadku niektórych produktów również przeciwzapalnie.
Lek przeciwbólowy stosujemy najczęściej przy bólach głowy, także migrenowych, nerwobólach, bólach pooperacyjnych, pouraozowych i menstruacyjnych. Jego zażycie powinno uśmierzyć bóle mięśni i zębów oraz zwalczyć dolegliwości związane z przeziębieniem lub grypą.
Zatem gdy zaboli i pójdziemy do apteki, warto spytać o lek na daną dolegliwość. Na miejscu można skonsultować z farmaceutą potrzebę przyjęcia konkretnego preparatu.
Jest taka grupa ludzi, która przynosząc do domu coś nowego, wyciąga nabytek z pudełka i od razu zaczyna go używać. Dopiero, gdy napotykają na problem, sięgają po instrukcję obsługi.
Jednak zażywanie leków bez zapoznania się z dawkowaniem, jest igraniem ze swoim zdrowiem, a nawet życiem. Dlatego przed zażyciem jakiegokolwiek leku należy bezwzględnie przeczytać ulotkę zawierającą wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i, przede wszystkim, dawkowanie, którego bezwzględnie należy przestrzegać.
Dokonujmy dobrych wyborów leków przeciwbólowych, stosujmy się do wskazań producentów i cieszmy się życiem bez bólu.