Niezwykły talent pana Mariana – FOTO

Redakcja FO  |   Fakty,Styl życia  |   20 sierpnia 2020 15:16

Pan Marian jest podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Bulowicach. Szlifuje swój talent plastyczny, który teraz może pokazać w konkursie.

„Jest osobą bardzo twórczą, kreatywną i najchętniej czas spędza w pracowni artystycznej lub malując w swoim pokoju. Szczególnym upodobaniem cieszą się u niego różnego rodzaju ptaki, dlatego też to one są zazwyczaj tematem jego prac. Ulubionymi technikami Pana Mariana jest malowanie akrylami, szkicowanie oraz techniki mieszane” – mówią opiekunowie placówki.

Teraz czeka pana Mariana wielkie wyzwanie

 

 

Niebawem weźmie udział w konkursie plastycznym organizowanym przez grupę nieformalną “ARTeOSIS”. Grupa działa pod patronatem Stowarzyszenia Psychiatria i Sztuka im. dr. Andrzeja Kowala z Krakowa.

„Konkurs jest skierowany do artystów nieprofesjonalnych, twórców z niepełnosprawnością i osób zagrożonych wykluczeniem społecznym” – informują organizatorzy konkursu.

 

 

Z początkiem września, jury w składzie: prof. Grażyna Borowik-Pieniek, dr Sonia Wilk, mgr Maciej Bóbr, mgr Katarzyna Mielcarek dokona oceny prac i ich wyboru na wystawę pokonkursową, przyzna nagrody rzeczowe i wyróżnienia.

Uroczyste otwarcie wystawy „Między Niebem a Ziemią” połączone z wręczeniem nagród odbędzie się w piątek 11 września.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa