Naszywki na ubrania – Jak powstają i czy warto zamówić?

Materiał sponsorowany  |   Styl życia  |   15 listopada 2021 19:31

Jeszcze kilkanaście lat temu mieli je wszyscy – weszły do kanonu mody jako absolutne klasyki. Później na chwilę zeszły ze sceny, aby powrócić w wielkim stylu. Naszywki na ubrania to hit, który wraca do łask. Coraz częściej zdobią nasze spodnie, kurtki i plecaki. Pozwalają wyrazić siebie lub podzielić się ze światem ciekawą grafiką lub cytatem. Jak powstają naszywki na ubrania i czy warto je zamówić?

 

Jeszcze kilkanaście lat temu mieli je wszyscy – weszły do kanonu mody jako absolutne klasyki. Później na chwilę zeszły ze sceny, aby powrócić w wielkim stylu. Naszywki na ubrania to hit, który wraca do łask. Coraz częściej zdobią nasze spodnie, kurtki i plecaki. Pozwalają wyrazić siebie lub podzielić się ze światem ciekawą grafiką lub cytatem. Jak powstają naszywki na ubrania i czy warto je zamówić?

Naszywki na ubrania – wyjątkowa ozdoba

Naszywki na ubrania to łatwy i bardzo tani sposób na metamorfozę zawartości szafy. Mała ozdoba może zmienić zwykłe ciuchy w niepowtarzalne. Najczęściej naszywa się je lub wszywa w materiał i w ten sposób powstaje coś unikalnego. Naszywki dostępne na rynku bardzo często nawiązują do szeroko pojętych zainteresowań – może chodzić o popularne seriale, filmy, zespoły muzyczne albo osoby ze świata sztuki czy celebrytów. Takie aplikacje pozwalają wyróżnić się z tłumu i mogą być sposobem na wyrażenie siebie – własnych poglądów i upodobań.

Unikalne naszywki na ubrania to nie tylko domena indywidualistów. Często korzystają z nich firmy, aby na odzieży umieścić własny logotyp lub nazwę. W ten sposób tworzy się ubrania charakterystyczne dla danego brandu lub nawet grupy zawodowej.

Ponieważ naszywki na ubrania doskonale zdobią, jednocześnie zasłaniając fragment ubrania, często są sposobem na ukrycie tego, co nieestetyczne – na przykład rozdarć, uszkodzeń materiału lub plam. Taka ciekawa łatka to zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż kupno nowych spodni lub plecaka. Na rynku dostępnych jest cała masa najróżniejszych naszywek na ubrania. Jak powstają? Przyjrzyjmy się najważniejszym etapom procesu produkcji.

Proces produkcji naszywek na ubrania

Cały proces wyprodukowania naszywek na ubrania rozpoczyna się od wykonania projektu komputerowego w dedykowany programie. Właśnie tam określa się, jaki ma być rozmiar aplikacji, jej kolory i rodzaj. Dzięki temu producent wie, jaką metodą się posłużyć, a także jakie nici i igły będą potrzebne. Chociaż nadal istnieje możliwość wykonania naszywki na ubranie ręcznie, możliwości grafiki komputerowej są niemal nieograniczone i pozwalają na 100% powtarzalność wzorów w czasie produkcji.

Najpopularniejszą metodą wykorzystywaną przy produkcji naszywek na ubrania jest druk sitowy, czyli sitodruk. Na wybranym materiale umieszcza się sito z nałożonym szablonem, a następnie przepuszcza się przez nie farby danego koloru. To bardzo trwała metoda, ponieważ sitodruk nie ulega wytarciom ani nie płowieje w czasie prania lub codziennego użytkowania. Druk sitowy można nakładać na materiały różnego rodzaju, na przykład na folię, dżins, bawełnę, skórę i ekoskórę. Z tego powodu naszywki na ubrania wykonane sitodrukiem mogą przybierać różną formę i kształty, a nawet być trójwymiarowe. Ozdoby wyprodukowane przy użyciu sitodruku wyróżniają się piękną paletą barw, odporną na działanie wysokich i niskich temperatur oraz szkodliwych warunków atmosferycznych. To sprawia, że naszywki reklamowe oraz te na ubraniach roboczych to najczęściej produkty powstałe jako druk sitowy.

Drugim sposobem tworzenia naszywek na ubrania, jest mikrowtrysk. Technikę tę stosuje się najczęściej przy tworzeniu niewielkich aplikacji, ponieważ pozwala na wykorzystanie kolorowych wzorów na bardzo małej przestrzeni. Właśnie mikrowtryskiem produkuje się naszywki żelowe. Ich dużą zaletą jest fakt, że pozwalają na szeroki wybór kolorów. Wiele przedsiębiorstw wybiera tę technikę przy zamawianiu naszywek na różne gadżety reklamowe.

Wyróżnij się z tłumu dzięki naszywkom na ubrania

Naszywki na ubrania to wyjątkowy sposób na wyrażenie siebie i wyróżnienie się z tłumu. Obecne metody produkcji i zastosowanie nowoczesnych technologii sprawia, że zarówno osoby kochające modę i klasykę lat 90., jak i przedsiębiorcy zamawiający odzież roboczą, chętnie sięgają po naszywki na ubrania. Zdecydowanie warto je kupić. Są trwałe, kolorowe i pięknie ozdabiają odzież. Dodatkowo, ułatwiają identyfikację danej osoby z jakąś grupą społeczną lub wykonywanym zawodem.

Custom Embroidered Patches Canada

2967 Dundas St. W.
Toronto, ON M6P 1Z2
Canada

tel: (1) 647-496-9660
mail: office@e-patches.ca
www: https://e-patches.ca/

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .