Materac na sezon zimowy – fanaberia, a może warte rozważenia rozwiązanie? 

Materiał sponsorowany  |   Fakty,Styl życia  |   15 października 2020 06:00

„Ludzie wierzą, że aby osiągnąć sukces trzeba wstawać wcześnie. Otóż nie – trzeba wstać w dobrym humorze.” – Marcel Achard.

W ostatnim czasie można zauważyć rosnącą świadomość naszego społeczeństwa w kwestii szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Zróżnicowana dieta, świadoma suplementacja czy regularna aktywność fizyczna to rzeczy, które od razu przychodzą nam do głowy, jeśli chodzi o to zagadnienie.

A sen? Jego ilość oraz jakość? Już niekoniecznie. Natomiast ten nieodłączny element naszego życia w żadnym wypadku nie powinien być traktowany po macoszemu. 

 

Problemy z zasypianiem

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie miał tego problemu. Obracanie się z boku na bok, szukanie optymalnej pozycji i wszystko jak krew w piach! Dodatkowo to nerwowe spoglądanie na zegarek ze świadomością, że za kilka godzin zadzwoni budzik, a my wciąż nie zdołaliśmy zasnąć. Brzmi znajomo, prawda? Przyczyną takiego stanu rzeczy wcale nie muszą być jednak problemy ze zdrowiem czy brak aktywności fizycznej w naszym życiu, a coś zupełnie innego – złej jakości materac. 

Rozwiązaniem może okazać się materac dwustronny, w którym obie jego strony są przeznaczone do użytkowania. W zależności od indywidualnych potrzeb można go obrócić na stronę twardą bądź miękką.

W Studiu Materace znajdziemy serie tego rodzaju materacy:

– Prestige exclusive – materac najwyższej klasy w kategorii materacy 9-cio strefowych oparty na sprężynie kieszeniowej, skierowany jest do osób najbardziej wymagających. Jedna strona średnio twarda , charakteryzująca się połączeniem pianki termoelastycznej oraz wysokoelastycznej pianki materacowej.

Efektem takiego rozwiązania jest dopasowywanie się do sylwetki ciałą oraz poprawa krążenia krwi. Druga strona twarda powstała z zastosowania wysokogatunkowej pianki w połączeniu z warstwą naturalnego kokosu. 

Prestige exclusive

Satisfaction exclusive – również charakteryzujący się 9 strefami twardości. Wyposażenie w piankę termoelastyczną sprawia, że dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała.

Dodatkowo materac wraca do swojego pierwotnego kształtu w momencie, gdy nie jest używany.

Satisfaction exclusive

Bóle pleców i kręgosłupa

Wiele osób zmaga się z tymi dolegliwościami po pozornie dobrze przespanej nocy. Co gorsza, spora część społeczeństwa przechodzi nad tym do porządku dziennego, stwierdzając po prostu, że tak już musi być. Nic bardziej mylnego.

Czasem wystarczy zainteresować się dostępnymi na rynku materacami i odnaleźć ten rodzaj, który trafi w nasze gusta i upodobania. Wydaje się to zdecydowanie lepsze niż mierzenie się z różnymi dolegliwościami mającymi wpływ na nasze codzienne życie. 

Latex Lux – ten model w ofercie Studio Materace charakteryzuje się solidnością połączoną z wysokimi parametrami i właściwościami. Obie strony materaca są średnio twarde. Z jednej znajduje się 6 cm warstwa naturalnego lateksu, zapewniająca wysoką higieniczność, a specjalne otwory w samej strukturze materaca poprawiają wentylację. Natomiast druga strona charakteryzuje się połączeniem pianki termoelastycznej z pianką typu VISCO.

Takie rozwiązania gwarantują właściwe podparcie kręgosłupa zapewniając dobry i zdrowy sen.

Latex Lux

Satisfaction Lux – jedna strona średnio miękka powstała poprzez zastosowanie wysokoelastycznej pianki materacowej z nacięciami tworzącymi 9 stref twardości, a karbowana powierzchnia tworzy system cyrkulacji powietrza. Druga strona średnio twarda, również z karbowaną powierzchnią i systemem cyrkulacji delikatnie masuje nasze ciało podczas snu, poprawiając krążenie krwi.

Wysokogatunkowy dwustronny materac dla wymagających, który redukuje nacisk i zapewnia dobry komfort snu. 

Satisfaction Lux

Jak jej to powiedzieć? 

Każdy człowiek to zna. Będąc z kimś w związku, prędzej czy później pada propozycja zamieszkania razem. Naturalna kolej rzeczy. Jednak o ile częstsze wyrzucanie śmieci i robienie zakupów czy zmywanie naczyń nie jawią się jako coś strasznego, o tyle dzielenie z kimś łóżka, tak na co dzień, nie rzadko bywa nie lada wyzwaniem. I wcale nie chodzi tutaj o chrapanie jednej ze stron.

Różnica wag pomiędzy kobietą, a mężczyzną może mieć znaczący wpływ na jakość i komfort naszego snu. 

Prestige Lux – materac kieszeniowy dla dwojga. Przeznaczony dla par o zróżnicowanej wadze. Ze względu na na możliwość dużego zróżnicowania wagi pomiędzy kobietą a mężczyzną zostały tutaj wprowadzone  odpowiednie sprężyny. 

Prestige Lux

Zadbaj o sen

W obliczu zbliżającej się końcówki roku, a co za tym idzie, coraz chłodniejszych dni, warto kompleksowo zadbać o nasze zdrowie oraz samopoczucie w te szare jesienne dni. Nie od dziś wiadomo, że dobry sen to skuteczna regeneracja naszego organizmu, zwiększona odporność i zdecydowanie lepsze samopoczucie. Wszystkie te rzeczy może zapewnić odpowiednio dobrany materac.

Jeśli problem ten nas nie dotyczy, może warto zastanowić się czy to samo możemy powiedzieć o naszych bliskich czy znajomych? Często zastanawiamy się nad rodzajem prezentu dla kogoś i często nie mamy pojęcia co sprawi tej osobie radość.

Może w takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem byłoby połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli na przykład  bon podarunkowy do zrealizowania w Studio Materace? Bez wątpienia pomysł warty przemyślenia. 

 


Studio Materace

Oświęcim, ul. Unii Europejskiej 61
Tel.: 33 484 18 99
Tel.: 664 408 000
sklep@studiomaterace.pl
studiomaterace.pl
fb / Facebook.com/StudioMaterace

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek: 9-17
Sobota: 8-13

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa