Malowanie żywicą wylewki w garażu

Materiał sponsorowany  |   Styl życia  |   1 marca 2020 10:00

Doskonały i tani materiał jakim jest żywica to idealny sposób na stworzenie bardzo wytrzymałej podłogi. Sprawdzi się zarówno w garażach, halach i zakładach, gdzie posadzka narażona jest na duże obciążenia. Wygląd żywicy zachęca także do jej użycia w miejscach wystawowych. Jak jej używać aby osiągnąć najlepszy efekt?

Co to jest posadzka epoksydowa i gdzie się sprawdzi?

Posadzka wykonana z żywicy, świetnie sprawdzi się w wielu miejscach. Za jej użyciem przemawia jej wytrzymałość i prosta w utrzymaniu czystości struktura. Najczęściej można się z nią spotkać w halach firm produkcyjnych, powierzchniach magazynowych oraz dużych i małych garażach. Posadzki z wykorzystaniem żywicy zabezpieczą podłoże oraz uodpornią ją na zabrudzenia różnego typu – w tym chemiczne i fizyczne. Jej niepodważalnym atutem jest fakt, iż nie ma potrzeby jej konserwacji oraz impregnowania. 

Niewątpliwie osoby, które zastosowały tego typu rozwiązanie cenią sobie ją za krótki czas wylewania. W mig można utworzyć płaską, równą i wytrzymałą nawierzchnię. Tego typu produkt jest popularny wśród indywidualnych inwestorów jak i dużych korporacji.

Ze względu na estetykę żywicznych posadzek coraz częściej stosowane są one w domach i miejscach publicznych. Jednym z ciekawszych pomysłów na jest użycie jest wylewka w salonie. Swoim niebanalnym wyglądem zachwyci każdego gościa, a jednocześnie będzie łatwa w utrzymaniu czystości.

Najczęściej popełniane błędy podczas malowania żywicą wylewki

Pomimo dość prostej metodzie nakładania wylewki żywicznej, to zdarzają się podczas tych prac błędy. Na co w szczególności zwrócić uwagę aby nie popełnić gafy?

  1. Złe warunki atmosferyczne

Posadzka tego typu wymaga położenia w odpowiednich warunkach. Idealna temperatura powinna wynosić minimum 5°C oraz nie przekraczać 30°C. Specjalista z betoniarnia Bielsko przypomina, że Wilgotność powietrza w tym wypadku jest również istotna – 5% to górna jej granica.

  1. Dobór materiału gruntującego

Aby posadzka epoksydowa zachowała dużą trwałość, niezbędne jest zastosowanie przeznaczonego do tego materiału gruntującego. Zazwyczaj zaleca się stosowanie dwuskładnikowego gruntu, który dobrze przygotuje podłoże, a także zwiększy przyczepność warstw.

  1. Podłoże pod posadzkę epoksydową

Ten rodzaj posadzki wymaga odpowiedniego podłoża. Podstawową sprawą jest wykonanie go zgodnie z normami budowlanymi, a także zachowanie odpowiedniej wytrzymałości. Mowa tu przede wszystkim o wytrzymałości na ściskanie – beton o klasie C20/25 to absolutne minimum.

Malowanie podłogi żywicą – Czy warto?

Posadzka epoksydowa nie tylko zachwyca swoim wyglądem, ale jest również bardzo wytrzymała. Świetnie sprawdzi się w magazynach, halach produkcyjnych oraz garażach. Aby taka posadzka spełniła swoją funkcję, niezbędne jest odpowiednie podłoże, prawidłowe zagruntowanie, a także odpowiednie warunki atmosferyczne do jej położenia. Spełniając te kilka warunków, z pewnością inwestor będzie cieszył się z nowej, trwałej i estetycznej posadzki.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa