Kup coś słodkiego – zrobisz coś dobrego. Dwie akcje pomocowe w galerii Niwa

Redakcja eFO  |   Fakty,Styl życia  |   29 listopada 2019 08:50

Kup coś słodkiego – zrobisz coś dobrego to tytuł akcji dla Agaty Wojtali, mieszkanki Bielan, a także można wspomóc akcję fundacji Ludzi z Potencjałem.

Każdy, kto przyjdzie do oświęcimskiej galerii Niwa w godz. 9-21 może pomóc innym w dwojaki sposób – 49-letniej Agacie Wojtali w piątek, w piątek i sobotę – wspomóc Fundację Ludzi z Potencjałem.

Pomoc dla Agaty Wojtali

Mieszkanka Bielan ubiegłego roku rozpoczęła leczenie komplementarne, polegające na łączeniu medycyny szkolnej z naturalną w Niemczech, ponieważ w Polsce nie było szans na wygranie z chorobą. Leczenie do sierpnia było bardzo skuteczne. Zebrane przez ten rok fundusze pomogły w jego opłaceniu.

Agata i jej rodzina nie jest w stanie samodzielnie opłacić tego leczenia. Potrzebuje wsparcia, 100 tysięcy złotych pozwoli jej pokryć większość kosztów.

„Bardzo Was o to wsparcie proszę. Prosimy wszyscy. Ja i moja rodzina. Za każdy najmniejszy gest będziemy Wam bardzo wdzięczni” – apeluje chora.

„Za każdy datek ludzie otrzymają od nas upominek w formie paczki z domowym ciastem” – mówią organizatorzy akcji dla Agaty.

 

 

Więcej o Agacie:

Agata potrzebuje Waszej pomocy – FOTO

 

Zbiórka słodyczy

W ciągu ostatnich pięciu lat – początkowo jako Inicjatywa Społeczna Potencjał, aktualnie – jako Fundacja Ludzi z Potencjałem organizowali pomoc rzeczową, szkolenia podnoszące kompetencje i umiejętności interpersonalne wśród dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym i wiele innych akcji. Jednak najbardziej rozpoznawalną kampanią, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a której zasięg staje się ogólnopolski, jest zbiórka słodyczy.

Fundacja Ludzi z Potencjałem – również w galerii Niwa organizuje zbiórkę słodyczy.

„Zapraszamy do przyłączenia się do naszej akcji i wsparcie tej szlachetnej inicjatywy poprzez przekazanie słodyczy, które pomogą nam rozweselić twarze dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym. Wszystkie dodatkowe informacje, na pojawiające się pytania, jesteśmy gotowi przekazać. Nasze otoczenie to ludzie wielkich serc, ośrodki pomocy społecznej, szkoły, przedszkola, świat biznesu” – mówi Faktom Oświęcim Leszek Pierzchała, prezes zarządu Fundacji Ludzi z Potencjałem.

Tych kilkudziesięciu wolontariuszy tworzy wspólnotę międzypokoleniową, mającą wspólne zadanie “Spraw, aby świat stawał się lepszy”. Ta zbiórka potrwa do soboty 30 listopada.

 

 

Zobacz również:

 

Pomocnicy świetego Mikołaja już działają – FILM

Jesteście wspaniałymi MIkołajami – FILM, FOTO

 

Zobacz rownież:

Rusza 23. Świąteczna Zbiórka Żywności

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .