Krzysztof Ciemiera z biletem do Szkocji – FOTO

0 Jola Wodniak  |   Fakty,Styl życia  |   12 sierpnia 2018

Krzysztof Ciemiera zdobył czwarte miejsce w konkursie Ballantine’s Bartenders Challenge. W nagrodę leci z trójką innych zwycięzców na wypoczynek do Szkocji.

Piąta edycja konkursu przyciągnęła rzeszę barmanów i barmanek z całej Polski. Po kilku etapach ogłoszono zwycięzców. Krzysztof Ciemiera zajął czwartą lokatę. Na podium nie stanął, ale do Szkocji i tak poleci.

„Pierwszy etap konkursu był internetowy. Każdy z uczestników musiał przygotować własną kompozycję koktajlu opierając się na haśle Stay True. Należało też wyjaśnić co dla nich znaczy to hasło” – opowiada Krzysztof.

Krzysztof Ciemiera w półfinale

Do półfinału Krzysiek dostał się wraz z innymi, dziewiętnastoma barmanami. Przed barmanami były kolejne, cztery konkurencje.

Pierwsze zadanie polegało na wymyśleniu koktajlu klubowego lub shotów, a także rytuału towarzyszącego temu trunkowi. Każdy miał pięć minut na wybór produktów i gadżetów.

Walka o tytuł Best Whisky Mixologist 2018

W kolejnym etapie ważny był nos. Należało rozpoznać pięć aromatów. Ważnym elementem konkursu była wiedza na temat marki Ballentine’s oraz procesu tworzenia whisky.

Ostatnia cześć zmagań to przygotowanie drinka z eliminacji i opowiedzenie o nim historii. Dla Krzysztofa była to bardzo osobista historia i dotyczyła jego życia.

„W skład koktajlu wchodziło kordiał miodowy (czyli słodko kwaśny syrop), bitters słona czekolada, porto, No i oczywiście Ballentine’s 12-letni” – zdradza Ciemiera – „Wszystkie te składniki miały podbić nuty smakowe które drzemią w tej whisky”.

W finale uczestnicy przygotowywali whisky sour, każdy na swój sposób. Po ponad godzinnej pracy z shakerami ogłoszona zwycięzcę. Został nim Krzysztof Brzostkowski z warszawskiej Wody Ognistej. Na podium stanęli też Anita Bilińska-Korniewicz i Dawid Pytkowski.

Top 4

Krzysztof Ciemiera zdobył czwarte miejsce i tym samym dowiedział się, że leci do Szkocji, na zasłużony wypoczynek. Zwycięzcy wyruszą w podróż jesienią. Dokładny termin jeszcze nie jest znany.

Dobry rok, spełnione marzenie

„Będę miło wspominał ten konkurs, który dał mi kolejnego kopa do działania, no i oczywiście podróż marzeń, ponieważ zawsze chciałem polecieć do Szkocji” – cieszy się barman z powiatu oświęcimskiego – „Ten rok naprawdę jest dla mnie dobry i przynosi sporo zmian osobistych jak i zawodowych. Spełniajcie marzenia i róbcie to co kochacie”.

Poczynania Krzysztofa Ciemiery można śledzisz na profilu BarOn Krzysztof Ciemiera

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa