Kolejna wojskowa wyprzedaż – FOTO

Marcin Cichowski  |   Fakty,Styl życia  |   17 października 2019 06:09

We wtorek 22 października krakowski oddział regionalny AMW zorganizuje przetarg, na którym będzie można kupić sprzęt i pojazdy oraz pakiety złomu.

W ofercie znalazły się 32 pozycje o łącznej wartości ponad 82 tysięcy złotych. Na nowych właścicieli czekają między innymi samochody: mercedes 290GD, lublin 3324, tarpan, a także silniki do starów 266 oraz łodzie. Ceny wywoławcze wystawionych pozycji przetargowych zaczynają się już od 200 zł, a kończą na 25 tys. zł za terenowego mercedesa 290 GD. Zyski ze sprzedaży Agencja przekaże na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych.

W Krakowie najciekawszą spośród 32 wystawionych pozycji jest terenowy mercedes 290 GD. 24-letni mercedes, popularna „gelenda”, oferowana jest za wyjściową cenę 25 tys. zł.

 

 

„Nie zabraknie też sprzętu i pojazdów w bardziej przystępnych cenach. Do wzięcia są dwa samochody lublin 3324 wycenione na 1,5 tys. zł sztuka, tarpan 4012 za 3,5 tys. zł oraz trzy silniki wysokoprężne do samochodów star 266, każdy za cenę wywoławczą 400 złotych” – informuje Michał Pyzik, kierownik działu ds. marketingu i PR.

W ofercie znajdują się także: prasa hydrauliczna W25 (700 zł), urządzenie do demontażu opon (300 zł), dwie łodzie (każda za 300 zł) oraz dwa pakiety sprzętu kwaterunkowego wystawione za 8 tys. zł.-pozycja nr 4 i za 350 zł –pozycja nr 18. Na kupców czeka także motopompa pożarnicza M8/8-PO7 (700 zł) i 1–osiowa przyczepa pożarnicza o ładowności 1 tony za 600 zł.

„Znaczną część wystawionych na sprzedaż w Krakowie pozycji stanowią różnego rodzaju pakiety złomu. W ofercie  znajdują się m.in. metale żelazne, stal, aluminium oraz złom miedzi, brązu i mosiądzu” – tłumaczy Michał Pyzik.

 

 

Ceny wywoławcze zestawów zaczynają się już od 1,5 tys. zł

Za najcięższy pakiet trzeba będzie zapłacić 12 tys. zł. Klientów z branży recyklingowej zainteresować mogą np.: zużyte baterie i akumulatory, opony, urządzenia elektryczne i elektroniczne, przepracowane oleje silnikowe i hydrauliczne. Żeby wziąć udział w przetargu na te pozycje przetargowe oprócz terminowej wpłaty wadium,  uczestnicy muszą mieć zarejestrowaną działalność w zakresie odbioru i obrotu odpadami oraz zezwolenie na ich zbieranie i przetwarzanie.

Przetarg zaplanowano na 22 października

Start o godz. 12 w siedzibie Oddziału Regionalnego AMW przy ul. Montelupich 3. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej wybranych pozycji przetargowych. Wpłata musi zostać zaksięgowana przez AMW najpóźniej w przeddzień przetargu. Przed licytacją konieczne jest także zarejestrowanie się na liście uczestników przetargu (od godziny 10.00 do 11.45).

„Zainteresowani będą mogli obejrzeć oferowany sprzęt w miejscach jego przechowywania do 17 października w godz. 10-13″ – dodaje Pyzik.

Szczegółowe warunki uczestnictwa w przetargu zamieszczone są w ogłoszeniu dostępnym na stronie  amw.com.pl

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .