Koła Gospodyń Wiejskich z Małopolski chcą się rozwijać

0 Marcin Cichowski  |   Styl życia  |   31 lipca 2019 17:37

Blisko 60 przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich spotka się 1 sierpnia, aby podzielić się swoimi doświadczeniami oraz dowiedzieć się, jak efektywnie prowadzić działalność swoich kół.

Panie zakwalifikowały się do ogólnopolskiej operacji „Lokalne, regionalne i tradycyjne szansą dla Kół Gospodyń” realizowanej przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej wspólnie z Polską Izbą Produktu Regionalnego i Lokalnego.

W szkoleniu, które odbędzie się 1 sierpnia w Małopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, udział weźmie 15 Kół Gospodyń Wiejskich z miejscowości Klucze, Wolbrom, Tomice, Raciechowice, Nowy Wiśnicz, Lisia Góra, Bolesław, Czorsztyn, Pałecznica, Poronin, Proszowice, Rzepiennik Strzyżewski, Szczurów oraz Tarnów.

„Podczas warsztatów panie poznają nie tylko praktyczne zagadnienia związane z bieżącą działalnością KGW, ale także będą miały okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu lokalnych, regionalnych i tradycyjnych produktów czy zasad uczestniczenia w krajowych i międzynarodowych systemach jakości produktów regionalnych i tradycyjnych” – informują organizatorzy.

Koła zostaną również zapoznane z zasadami sprzedaży produktów własnych, możliwościami finansowania działalności organizacji pozarządowych czy sposobami promocji oraz rozwoju swojej działalności.

„W ramach operacji powstanie również praktyczny poradnik dla Kół Gospodyń Wiejskich rozszerzający tematykę szkoleń, a 14 kół zostanie zaproszonych do przeprowadzenia warsztatów kulinarnych w szkołach gastronomicznych w swoich regionach” – dodają organizatorzy.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa