Kiedy rozwód z orzeczeniem o winie? 

Materiał sponsorowany  |   Fakty,Styl życia  |   14 lipca 2020 09:49

Wielu z Was przed podjęciem formalnie decyzji o rozwodzie zastanawia się jak ma on wyglądać? W portalu Fakty Oświęcim publikujemy cotygodniową poradę prawną.

Mam tu przede wszystkim na myśli kwestie ustalenia, czy rozwód, o który będziecie się starać będzie zmierzała do ustalenia winy w rozkładzie małżeństwa drugiego małżonka, czy też będziecie wnioskować o zaniechanie orzekania w tym zakresie.

Rzeczywiście jest to jedna z najważniejszych decyzji jakie stoją przed osobą noszącą się z zamiarem rozwiązania małżeństwa. Jedna z najważniejszych dlatego, że to od niej zależą:

– jakie będą skutki wyroku rozwodowego;

– jak długo trwało będzie postępowanie o rozwód.

O tym jednak jakie skutki wywołuje wyrok rozwodowy z orzekaniem o winie i jak długo taki proces trwa, będzie w innym wpisie.

Tu postaram się wskazać w jakich okolicznościach można rozważać złożenie pozwu o rozwód z orzeczeniem winy drugiego małżonka.  

Przejdźmy zatem do rzeczy

Poniżej przedstawię, kilka praktycznych uwag, które myślę, że będą pomocne osobie, która zmaga się z podjęciem decyzji, polegającej na wyborze formy rozwiązania małżeństwa.

Wina rozkładu pożycia

Pamiętać trzeba, że „Orzekając rozwód sąd orzeka także, czy i który z małżonków ponosi winę rozkładu pożycia.” Jest to główna zasada wynikająca z art. 57 kodeksu rodzinnego. 

Jednakże na zgodne żądanie małżonków sąd zaniecha orzekania o winie. W tym wypadku następują skutki takie, jak gdyby żaden z małżonków nie ponosił winy. 

Co może w takim razie być podstawą do ustalenia winy drugiego małżonka i jak to sąd ocenia?

Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w artykule pt.: Kiedy rozwód z orzeczeniem o winie?” opublikowanym w nowo stworzonym specjalnie dla Was serwisem prawnym skupiającym się na szeroko pojętym prawie rodzinnym.

W serwisie znajdziecie mnóstwo informacji z zakresu prawa rodzinnego, a w szczególności dotyczących:

– spraw rozwodowych;

– spraw o podział majątku małżeńskiego;

– spraw alimentacyjnych;

– spraw o ustalenie kontaktów z dziećmi;

– spraw dotyczących ustalenia władzy rodzicielskiej.

Publikowane są w nim nie tylko wszystkie artykuły jakie do tej pory dla Was przygotowaliśmy, ale również zupełnie nowe wpisy ułatwiające zrozumienie i poruszanie się w tej materii.

Serwis powstał w oparciu o doświadczenia zdobyte na salach sądowych, w trakcie prowadzenie ponad 600 spraw w przedmiocie prawa rodzinnego. Wiedzę i doświadczenie, zarówno to procesowe jak i doradcze zdobywaliśmy przez ostatnich 10 lat, a teraz chcemy się nim z Wami podzielić.

Wobec powyższego, wszystkich zainteresowanych problematyką prawa rodzinnego zapraszamy do odwiedzenia naszego serwisu, który znajduje się pod tym linkiem krakow-rozwody.pl/ 

Jesteśmy również dostępni na Facebooku. Na FB znajdziecie nie tylko najnowsze artykuły i wpisy, ale również dodatkowe informacje dotyczące często bieżących wydarzeń mających wpływ na prawo rodzinne.

Zapraszamy zatem do odwiedzenia nas na facebook.com/rozwodykrakow

Wystarczy, że nas polubisz na FB, a będziesz miał nieograniczony dostęp do pełnego zasobu wiedzy na temat prawa rodzinnego. 

Pamiętajcie też o tym, że jeżeli chcesz się w swojej sprawie skonsultować, wejdź na http://www.kancelaria-actio.com/kontakt/ wypełnij formularz zgłoszeniowy, bądź zadzwoń bezpośrednio na nr: 12 411 05 94 i umów się na spotkanie.

Pamiętaj, że w każdy piątek możesz uzyskać Bezpłatną Poradę Prawną nie tylko w tej sprawie

Dzwoń jak najszybciej, bo liczba miejsc na Bezpłatną Poradę Prawną jest ograniczona.

Jeżeli jesteś z Oświęcimia lub okolic umów się na spotkanie w Oddziale Kancelarii „Actio”, który znajduje się przy ul. Klasztornej 2, w budynku jednego z czołowych biur nieruchomości w Oświęcimiu Biura Nieruchomości „G.B.I.”

Szczegóły znajdziesz na www.kancelaria-actio.com 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .