Karta Dużej Rodziny również dla rodziców dorosłych dzieci

0 Redakcja FO  |   Fakty,Styl życia  |   8 stycznia 2019

Od 1 stycznia 2019 roku Karta Dużej Rodziny przysługuje również tym rodzicom, którzy mają lub w przeszłości mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci.

Nie będzie miał znaczenia ich wiek w chwili składania wniosku

„Zdecydowaliśmy się na poszerzenie kręgu osób, które mogą korzystać z Karty Dużej Rodziny, ponieważ chcemy docenić trud, jaki rodzice włożyli w wychowanie trójki, czwórki czy większej liczby dzieci” – powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

W efekcie nawet rodzice, którzy mają już dorosłych potomków, a także ich małżonkowie mogą zwrócić się z wnioskiem o wydanie Karty, aby móc korzystać bezterminowo z różnorakich ulg.

Komu przysługują zniżki

Co istotne, ulgi nie przysługują już ich dorosłym dzieciom, bo w tym przypadku nadal obowiązuje kryterium wieku.

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin z trojgiem lub większą liczbą dzieci oferowanych zarówno w instytucjach publicznych, jak i firmach prywatnych. Jej posiadacze mają możliwość tańszego korzystania z ofert instytucji kultury, sklepów, środków komunikacji, punktów usługowych, ośrodków sportowych i rekreacyjnych będących partnerami Karty.

“Z początkiem 2018 roku wprowadziliśmy również mobilną wersję Karty Dużej Rodziny. To nowoczesne rozwiązanie, które znacznie ułatwia korzystanie z karty, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Korzysta z niej obecnie 226,4 tysiące osób. Z mKDR korzysta 137,1 tysięcy dzieci oraz 89,2 tysiące rodziców” – dodaje Rafalska.

Więcej informacji dotyczących Karty można znaleźć w zakładce Karta Dużej Rodziny oraz na stronie gov.pl/web/rodzina/

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa