Jakie usługi można otrzymać w kancelarii adwokackiej?

Materiał sponsorowany  |   Styl życia  |   14 października 2020 15:00

Adwokat jest prawnikiem świadczącym szeroką gamę usług prawnych. Jaką pomoc może zaoferować on swoim klientom? Kiedy warto zdecydować się na odwiedzenie jego kancelarii?

Kancelarie adwokackie specjalizują się w dostarczaniu kompleksowych usług prawnych dla swoich klientów. Obsługują zarówno osoby prywatne, jak również przedsiębiorców, organizacje, stowarzyszenia czy fundacje, które potrzebują pomocy prawnej.

Jakie usługi oferują kancelarie adwokackie?

Do adwokata idziemy wtedy, gdy potrzebujemy pomocy prawnej. Specjalista ten może wtedy zaproponować kompleksową obsługę związaną z konkretnym problemem prawnym, na przykład w dziedzinie prawa cywilnego, rodzinnego, prawa pracy, prawa karnego, prawa gospodarczego oraz innych gałęzi prawa.

W kancelariach adwokackich można otrzymać obsługę, która obejmuje:

– poradnictwo prawne – adwokat odpowiada na pytania klienta związane z jego sprawą, uwzględniając obecne przepisy prawne

– przygotowywanie pism – w kancelarii adwokackiej można otrzymać różne rodzaje pism, na przykład adwokat może pomóc w przygotowaniu wniosków, pozwów

– opiniowanie pism – gdy klient nie wie, jak zinterpretować dane pismo, na przykład umowę pożyczkową, w opiniowaniu pomoże mu adwokat

– negocjacje – adwokat może pomagać swoim klientom i reprezentować ich przy prowadzeniu negocjacji

– reprezentacja przed urzędami oraz sądami – adwokat występuje w imieniu klienta w sprawach przed urzędami oraz sądami różnych instancji

Wobec tego adwokat w Zabrzu lub w innym mieście, w którym potrzebna jest jego pomoc, może zaoferować klientom kompleksową obsługę związaną z różnymi zagadnieniami prawnymi.

Kiedy warto udać się do kancelarii adwokackiej?

Niecodziennie korzystamy z pomocy adwokata. Są jednak sytuacje, gdy jego wsparcie jest po prostu nieodzowne, ponieważ samodzielna interpretacja przepisów czy wniesienie pozwu nie jest proste. Do kancelarii adwokackiej warto udać się w szczególności w sytuacji, gdy nie wiemy, jak podejść do konkretnego problemu prawnego.

Także obsługa prawna wybierana jest wtedy, gdy konieczne jest wniesienie pozwu, na przykład rozwodowego. Ponadto kancelaria może pomóc klientom wtedy, gdy zostali pozwani.

Kompleksową obsługę prawną kancelarie kierują także do klientów biznesowych. Poza świadczeniem usług w sytuacjach, które tego wymagają, mogą także zaproponować tak zwaną pełną obsługę prawną.

To usługa polegająca na podpisaniu umowy z kancelarią, w ramach której klient może otrzymać dostęp do szybkich usług prawnych dotyczących obszaru biznesowego.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa