Jakie materace do spania polecacie?

Materiał sponsorowany  |   Styl życia  |   2 marca 2021 14:49

Na rynku dostępnych jest kilka podstawowych rodzajów materacy do spania. Każdy z nich charakteryzuje się innymi właściwościami i materiałem, z jakiego został wykonany oraz wypełnieniem.

Niemniej, wybór materaca jest bardzo istotną kwestią, ponieważ to właśnie od niego zależy w dużej mierze to, czy się wyśpimy i zregenerujemy przed kolejnym ciężkim dniem pracy. Jakie rodzaje są dostępne na rynku? Który warto wybrać?

O co pytać podczas wyboru materaca?

Wiele osób udając się do sklepu z materacami rzadko kiedy wie, o co pytać doradcę, czy też sprzedawcę. Dzięki znajomości podstawowych kwestii znacznie łatwiej będzie nam dobrać idealny materac, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. W pierwszej kolejności powinniśmy pytać o to, czy materiał, z którego został stworzony materac ma właściwości umożliwiające jego dostosowanie się do kształtu ciała. Ponadto istotną kwestią jest to, w jaki sposób popiera kręgosłup i jego poszczególne odcinki.

W tym przypadku ważną rzeczą będą strefy twardości. Ważne jest także to, czy wypełnienie materaca ma specjalne kanaliki wentylacyjne. Najlepsze materace do spania to takie, które są produkowane z zapewniających prawidłową cyrkulację materiałów. Dzięki temu nie rozwijają się w nich bakterie, pleśń, a ciepło i wilgoć są bardzo dobrze odprowadzane. Ważne jest również to, aby wypytać o wszystkie atesty i certyfikaty, które są potwierdzeniem wysokiej jakości produktu.

Rodzaje materacy do spania

Materace kieszeniowe wykonane są na podstawie sprężyn kieszeniowych, które znajdują się w oddzielnych kieszonkach. Taka technologia daje bardzo dużo elastycznych punktów podparcia dla kręgosłupa oraz świetnie dostosowuje się do ciała użytkownika. Im więcej sprężyn będzie w danym modelu, tym więcej będzie punktów podparcia, a komfort snu będzie na jeszcze wyższym poziomie. Dzięki takiemu rozwiązaniu każda sprężyna pracuje osobno.

Kolejnym rodzajem są materace lateksowe wykonane z pianki lateksowej. Materace lateksowe charakteryzują się wysoką trwałością, elastycznością punktową i doskonale dopasowują się do kształtu ciała, co gwarantuje higienę i wysoki komfort snu. Zastosowane systemu otworów sprawiają, że materace podlegają ciągłej wentylacji, posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Tego rodzaju modele poleca się w szczególności alergikom.

Materace piankowe nie mają zbyt skomplikowanej budowy. Składają się z pianki, która dostępna jest w kilku wersjach. Termoelastyczna charakteryzuje się tym, że zwiększa się jej elastyczność wraz ze wzrostem temperatury. W momencie, gdy przejmuje ciepło osoby leżącej, potrafi perfekcyjnie się do niej perfekcyjnie dopasować. Ponadto zapewnia odpowiednie ułożenie na całej powierzchni materaca.

Pianka wysokoelastyczna w porównaniu do zwykłej poliuretanowej odznacza się wyższą elastycznością, co wpływa na jakość snu i dłuższą żywotność materaca. Wszystkie rodzaje materacy do spania dostępne są na https://sembella.pl/produkty/materace/.

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Czego najbardziej Ci brakuje w lockdownie?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .