Jakie kwiaty na Dzień Kobiet wybrać?

Materiał sponsorowany  |   Styl życia  |   2 marca 2021 09:45

Czasy i trendy się zmieniają, a 8 marca to wciąż ważna data. Ponadczasowe jest też przekonanie, że kwiaty na Dzień Kobiet stanowią dobry prezent.

Być może zastanawiacie się, które wybrać spośród szerokiego wachlarza możliwości. Podstawowym wyznacznikiem powinien być gust osoby obdarowanej. Należy jednak pamiętać także o tym, że rodzaj kwiatów i ich kolor niosą ze sobą znaczenie. Warto je poznać przed zakupem.

Róże czy tulipany na Dzień Kobiet? Kilka słów o gatunkach

Po drugiej wojnie światowej z okazji Dnia Kobiet paniom wręczano goździki i rajstopy. Tradycja minionej epoki popadła później w niełaskę, teraz jednak te subtelne kwiaty przeżywają swój renesans. Jeśli jesteście fanami klimatów retro, życzenia z okazji Dnia Kobiet możecie uzupełnić właśnie bukietem różnokolorowych goździków – z przybraniem lub bez. W kwiaciarniach często występują one w towarzystwie słonecznych margerytek lub innych równie delikatnych gatunków.

Ponadczasowym pomysłem są róże i tulipany na Dzień Kobiet. Pierwszy typ kwiatów wywołuje uśmiech niezależnie od wieku obdarowanej. Mimo że to czerwień bukietów postrzegana jest jako ta wyrażającą najgorętsze uczucia, paleta możliwości jest znacznie szersza. Wykorzystaj kilka sztuk lub efektowną kompozycję. Niezwykłą popularnością cieszą się kosze prezentowe, którym towarzyszą życzenia na Dzień Kobiet albo róże połączone z zieloną dekoracją.

Godne rozważenia kwiaty na Dzień Kobiet to także pełne optymizmu i wiosennego charakteru tulipany. Ich kolory przyciągają spojrzenia i pozwalają tworzyć ciekawe, wielobarwne układy. Podobają się zwłaszcza kobietom stawiającym na naturalność i lekkość. Wystarczy przewiązać kilka sztuk kolorową wstążką, aby wzbudzić u swojej wybranki zachwyt. Jeśli Międzynarodowy Dzień Kobiet wymaga szczególnej oprawy, postawcie na kompozycję w koszu.

 

Kwiaty doniczkowe z okazji Dnia Kobiet

Wiecie doskonale, kiedy jest Dzień Kobiet, możecie zatem przygotować się na tę okazję wcześniej. Jeśli chcecie przedłużyć radość, postawcie na kwiaty doniczkowe, które będą cieszyć oko obdarowanej. Na czasie są storczyki lub fiołki dostępne w wielu różnych kolorach. Osoby poszukujące oryginalności często wybierają modną trawę dekoracyjną w doniczkach albo bluszcz. Taki prezent spodoba się paniom, które cenią zielone akcenty w domu.

Kolory kwiatów na Dzień Kobiet

Wiele osób uważa, że czerwień zarezerwowana jest dla zakochanych. Kwiaty w tej barwie są więc dobrym wyborem na Dzień Kobiet dla osoby bliskiej sercu. W pozostałych przypadkach bezpieczniejsze okażą się pastele, niewinna biel lub odcienie pomarańczowego. Różowe róże i goździki symbolizują delikatność i kobiecość, a jednocześnie pokazują, że obdarowywana jest dla was ważna.

Istnieje także kilka kolorów, które można interpretować dwojako. Żółty często symbolizuje zazdrość, ale tulipany na Dzień Kobiet w tej barwie niosą ze sobą pogodę ducha i uśmiech. Kojarzą się z rychłym nadejściem wiosny. Fioletowe kwiaty bywają postrzegane jako symbol żałoby i smutku, ale wręczane bliskiej osobie wskazują na jej wyjątkowość. Przy wybieraniu kwiatów na Dzień Kobiet kierujcie się więc przede wszystkim gustem i charakterem osoby obdarowanej.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Czego najbardziej Ci brakuje w lockdownie?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .