Jak wybrać odpowiedni narożnik do twojego salonu?

Materiał sponsorowany  |   Fakty,Styl życia  |   1 lipca 2020 00:16

Wiele osób nie rozróżnia narożników – lewego od prawego. Dowiedz się z tego artykułu, jak to zrobić oraz jak dobrać kanapę do twojego salonu. Sprawdź na co zwrócić uwagę przy zakupie i spraw, aby twój salon stał się jeszcze przyjemniejszym miejscem do odpoczynku.

Jak odróżnić narożnik lewy od prawego?

Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że istnieje podział narożników na lewe oraz prawe. Mimo wszystko część klientów napotyka problem, kiedy mają określić sprzedawcy, jakiego narożnika potrzebują do swojego mieszkania. Oficjalne nazewnictwo, o którym piszemy obowiązuje we wszystkich polskich sklepach. Nie jest to skomplikowane pojęcie – dzięki odpowiedniemu tłumaczeniu stanie się proste i intuicyjne dla każdego.

Aby zrozumieć dobrze czym różni się narożnik prawy od narożnika lewego przygotuj czystą kartkę papieru i przetnij na dwie części. Na jedej napisz możliwie największą literę “L”, natomiast na drugiej możliwie największą literę “P”. Stojąc naprzeciwko ściany, połóż kartkę na podłodze tak, żeby najdłuższa prosta dowolnej litery była równoległa do ściany przed tobą. W przypadku litery “L” zobaczysz ją w położeniu takim samym jak powinien wyglądać poglądowy rzut z góry na narożnik lewy. Dłuższa część stojąca równolegle przy ścianie oraz po lewej stronie dodatkowy – krótszy koniec kanapy.

Litera “P” zamiast cienkiej linii ma “brzuszek”, który imituje krótszą część kanapy po drugiej stronie mebla. Warto zwrócić uwagę, że “L” i “P” nie zostały wybrane jedynie ze względu na odpowiedni kształt – to również pierwsze litery słów “lewy” oraz “prawy”. Wybierając się do sklepu warto zabrać taką kartkę ze sobą, aby w każdej chwili można było zidentyfikować rodzaj każdego narożnika. Jeżeli jesteś w stanie zapamiętać i wyobrazić sobie te kształty samodzielnie nie musisz martwić się kartką.

Wymiary narożnika: L-kształtny czy U-kształtny?

Zastanawiając się jaki narożnik do salonu wybrać – przemyśl, który model będzie najodpowiedniejszy – L-kształtny czy U-kształtny. Bardzo ważne jest dopasować wymiary do możliwości fizycznych pomieszczenia, w którym kanapa będzie stała. Kształt kanapy powinien być także dobrany do głównego przeznaczenia siedziska. Jeżeli będzie to miejsce, gdzie przede wszystkim będą odbywały się spotkania i gry towarzyskie – najlepszy może okazać się narożnik U-kształtny.

Jeśli kanapa ma pełnić wielofunkcyjne zadania (na przykład do drzemki, czasami do spotkania, a nierzadko jako miejsce dla widzów seansów filmowych na telewizorze) znakomicie sprawdzi się forma narożnika L-kształtnego. 

Na jakie wymiary narożnika zwrócić uwagę? 

Podczas ostatecznego wyboru kanapy warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych wymiarów takiego mebla. Bardzo ważne jest, aby narożnik wymiary miał dopasowane do wielkości pomieszczenia, w którym się znajduje – nie powinien utrudniać przemieszczania się w salonie – kanapa powinna przede wszystkim zwiększać komfort mieszkańców.

Po zmierzeniu rozmiarów potencjalnego miejsca wybranego na narożnik, warto dodać do nich po kilka centymetrów zapasu. Unikniesz wtedy sytuacji, w której okaże się na przykład, że ze względu na wystającą przy ziemi listwę przypodłogową lub gniazdo w ścianie – nie będziesz w stanie prawidłowo ustawić mebla. Zwróć również uwagę na wysokość oparć. Powinny być dobrane tak, aby każdemu mieszkańcowi się wygodnie siedziało.

Z drugiej strony oparcia nie mogą być za wysokie na przykład w przypadku, jeżeli część kanapy lub całość ma się znajdować pod ścianą ze skosem – narożnik może się wtedy nie zmieścić

Funkcja spania w narożnikach do salonu 

Popołudniowa drzemka dla wielu polaków stanowi nieodłączny element każdego dnia. Jeżeli tak jest to szczególnie dobrze jest zastanowić się jaki narożnik do codziennego spania wybrać. Zwróć uwagę, aby w najdłuższym miejscu kanapy była odpowiednia ilość do położenia się spać. Bardzo ważna jest w takim wypadku również głębokość siedziska, aby drzemiący domownik nie spadł przypadkiem na podłogę. Warto szukać ofert, w których do kompletu będą dołączone poduszki do których został wykorzystany materiał na narożnik. 

Jak dopasować wielkość narożnika do wielkości salonu

Wygodne narożniki do salonu powinny jedynie wzbogacać możliwości mieszkania i zwiększać wygodę użytkowników. Kanapa nie powinna zajmować większości przestrzeni w pomieszczeniu, ponieważ wtedy zamiast wygody uzyska się wrażenie małej ilości miejsca i stłoczenia. Człowiek czuje się komfortowo w przestrzennych pomieszczeniach, dlatego w niskometrarzowych mieszkaniach często stosuje się lustra dla optycznego powiększenia danego pokoju.

Narożnik na środku salonu powinien znaleźć się w takim ułożeniu tylko w momencie, jeżeli odległości od ścian będą kilkumetrowe – tak aby nie blokował przejść, nie stanowił utrudnienia w komunikacji. 

Narożniki do salonu – w jakim stylu?

Wymiary narożników powinny wpływają bezpośrednio na styl ich oraz całego pomieszczenia. Salon, w którym każdy mebel charakteryzuje się wyjątkowo dużymi rozmiarami, a powierzchnia pomieszczenia jest bardzo duża, powinien być wyposażony w dużą i wygodną kanapę. W przypadku jeżeli mieszkanie jest niewielkie i całe umeblowanie dobrane jest w taki sposób, aby równoważyć praktyczne zastosowanie oraz wizualne aspekty – wymiary narożników do salonu. Duży wybór tego rodzaju kanap znajdziesz pod adresem sfmeble.pl

Materiał obiciowy narożnika

Warto zwrócić uwagę, jaki materiał na narożnik wybrać – kolorystycznie powinien być dopasowany do pozostałego wyposażenia w pomieszczeniu. Jeżeli zamierzasz używać go jako miejsca do spania – zadbaj aby był to przyjemny dla skóry materiał (na przykład welur). Narożnik ładnie obity skórą będzie wyglądał ekskluzywnie – odpowiednio pielęgnowany przez dłuższy okres czasu zachowa dawny wygląd.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa