Jak wybrać idealny model szafy do sypialni?

Materiał sponsorowany  |   Styl życia  |   7 października 2021 11:32

Wybór nowej szafy do sypialni jest bardzo ekscytujący. Choć jednocześnie wymaga sporej dozy odpowiedzialności. W końcu zwykle to inwestycja na całe lata.

Dlatego, aby zyskać pewność idealnego wyboru, warto określić najpierw kilka kryteriów, pod względem których odbędzie się selekcja. W ten sposób łatwo można zawęzić krąg poszukiwań. Od czego zacząć? Jak znaleźć szafę idealną?

Dostępny metraż i układ pomieszczenia

Zanim rozpoczniesz poszukiwania, ustalisz budżet i określisz resztę swoich potrzeb, musisz najpierw ocenić dopuszczalne wymiary szafy do sypialni. Pierwszą rzeczą, po którą powinieneś sięgnąć, jest taśma miernicza. Musisz określić maksymalną wysokość, szerokość i głębokość mebla. Nie bez znaczenia jest tu rozmieszczenie okien, drzwi i pozostałych elementów wyposażenia sypialni. Podczas planowania ważny jest bowiem każdy centymetr. A wszystkie popełnione błędy będą mściły się na Tobie w przyszłości. Szafa wchodząca w światło okna czy jej drzwi obijające łóżko lub blokujące drzwi wejściowe do pomieszczenia – naprawdę niewiele rzeczy może równie skutecznie obniżyć funkcjonalność sypialni.

Szafa w sypialni – celuj w wygodne rozwiązania

Dla wielu sypialnia to najważniejsze pomieszczenie w domu. Nic w tym dziwnego. To właśnie tam spędza się wieczory, odpoczywa po ciężkim dniu pracy czy leniuchuje do południa w weekendy. Dla niektórych sypialnia pełni też funkcję domowego biura. Oczywiście zwykle wydziela się w niej również strefę garderobianą, w której królują komody i pojemne szafy. Warto zwrócić uwagę na ich wnętrze i pojemność. Szczególnie jeśli możesz nazwać się posiadaczem pokaźnej kolekcji odzieży.

Dobrze zaprojektowana szafa – lek na poranny brak czasu

„Znów za późno wstałem”, „czy ten budzik nie dzwonił?”, „spóźnię się”, „kiedyś w końcu mnie zwolnią” – pośpiech, rozgardiasz i chaos o poranku to zmora milionów ludzi na całym świecie. Cóż, niestety czasem nie da się uniknąć takich sytuacji. Można jedynie starać się zminimalizować straty czasu zmarnowanego na poszukiwanie zagubionych części garderoby.Przyjacielem może okazać się tu dobrze zaprojektowana szafa. Funkcjonalny mebel powinien być wyposażony przynajmniej w kilka półek na bieliznę, koszulki, szale, bluzki oraz drążki do zawieszenia pozostałych ubrań, np. płaszczy, garniturów czy sukienek. Wewnętrzny układ szafy jest kluczowy dla jej funkcjonalności. Zanim sięgniesz do portfela, powinieneś więc przejrzeć swoją garderobę i zastanowić się, jakich udogodnień oczekujesz.

Na przykład: ile szuflad potrzebujesz, na ilu półkach zmieszczą się Twoje rzeczy, czy jeden drążek pomieści wszystkie ubrania wymagające zawiśnięcia na wieszaku itp. Jeśli odpowiesz sobie na te pytania, łatwiej będzie Ci wybrać szafę idealną.

Szafa dla jednej czy dla dwóch osób?

Pojemność szafy to bardzo ważny aspekt. Szczególnie jeśli mebel ma służyć więcej niż jednej osobie. W takim wypadku warto rozejrzeć się za modelami o większych gabarytach, np. cztero- lub nawet sześciodrzwiowymi. Jeśli warunki mieszkaniowe nie pozwalają ustawić jednej potężnej szafy, to rozwiązaniem może być zakup dwóch mniejszych. To również idealny pomysł dla osób, które nie mogą dogadać się w kwestii utrzymania porządku. Taki wybór pozwoli ugasić zarzewia przyszłych konfliktów.

Szafy do sypialni – funkcjonalne ozdoby wnętrza

Wybierając szafę, nie można pominąć aspektów wizualnych. Rodzaj frontu, kolor i design szafy powinny iść w parze z jej funkcjonalnością. Bezapelacyjnie kwestia spójności aranżacji ma ogromne znaczenie. Szafa doskonała powinna pasować do stylu, w którym utrzymana jest sypialnia.

Jeżeli  królują w niej proste, minimalistyczne formy, szafa utrzymana w rustykalnym klimacie zniszczy całą koncepcję. I odwrotnie. Na szczęście w e-sklepie Kler szafy do sypialni przybierają rozmaite formy i barwy, dzięki czemu wybór jest znacznie uproszczony.

Diabeł tkwi w szczegółach

We wnętrzarstwie mocno liczą się detale. Obecnie coraz więcej osób odchodzi od kupowania kompletów mebli, jednak drobne elementy takie jak gałki drzwiowe czy nóżki tworzą wrażenie dokładnie zaplanowanej aranżacji. Dla spójnego efektu wizualnego kolor nóżek czy uchwytów przy szafie powinien odpowiadać, np. barwie karniszy, ramie lustra czy obrazu wiszącego nad łóżkiem.

Warto przyjrzeć się również wykończeniu mebli. Z zasady nie powinno łączyć się w jednym pomieszczeniu elementów matowych i tych utrzymanych w połysku. Wszystkie drobne smaczki mogą podkreślić lub zaburzyć koncepcję stylistyczną pomieszczenia. Dlatego należy bardzo dokładnie się im przyjrzeć.

Solidne wykonanie i mocna konstrukcja

Stanowią kolejne cechy, które powinny wyróżniać idealną szafę. Dlatego przy zakupie należy zwrócić szczególną uwagę na jakość materiałów, z których została wykonana. Mocne zawiasy, trwałe prowadnice, odporne na zarysowania fronty – tego powinno oczekiwać się od szafy do sypialni. To prawda – za dobrą jakość płaci się więcej. Jednak równocześnie można potraktować to jako oszczędność. W końcu zakup wytrzymałego mebla to gwarancja, że będzie cieszył oko przez długie lata.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .