Jak umyć elewację? Trzy sposoby na czyste ściany zewnętrzne

Materiał sponsorowany  |   Styl życia  |   22 stycznia 2021 13:09

Elewacje budynków z czasem zaczynają wyglądać mało estetycznie. Zbierające się na nich zanieczyszczenia nadają im szary, zgaszony kolor. Również mogą pojawić się na nich zacieki. W takiej sytuacji pomoże mycie elewacji. Oto 3 sposoby, by poprawić jej wygląd.

Ściany zewnętrzne budynków brudzą się przede wszystkim od osiadających na nich zanieczyszczeń jak kurz, smog, pyłki roślin. Gdy obiekt znajduje się w pobliżu lasu, jeziora, stawu, wtedy mogą również rozwijać się na nim porosty, pleśnie.

Aby usunąć zabrudzenia, można zastosować sprawdzone metody domowe albo skorzystać z pomocy ekspertów, na przykład w sektorze mycie elewacji Ruda Śląska posiadających nowoczesne wyposażenie.

1. Mycie elewacji gorącą wodą z detergentem

Gdy zabrudzenia na elewacji nie są znaczne, w takim przypadku warto zdecydować się na metody domowe. Tutaj najprostszym sposobem jest gorąca woda wraz z detergentem, na przykład może być to płyn do mycia naczyń. Taką mieszankę nanosi się następnie na ścianę z użyciem szczotki albo gąbki. Po wyczyszczeniu zabrudzeń należy spłukać ścianę czystą wodą.

2. Mycie ścian myjką ciśnieniową

Gdy ściany są brudne od góry do dołu, wtedy ręczne czyszczenie mogłoby być bardzo kłopotliwe. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocnego sprzętu jak myjka ciśnieniowa. Myjki można kupić na własność – ich ceny zaczynają się od około 200 złotych. Mycie ścian myjką jest bardzo efektywne, dlatego metoda ta polecana jest nawet w przypadku znacznych zanieczyszczeń, które odkładały się na ścianach latami.

Technika mycia polega wtedy na wykorzystaniu wody zmieszanej z detergentem i natryskiwaniu jej od góry aż do dołu, aby w ten sposób ściągnąć zanieczyszczenia. Takie prace można powierzyć również firmom, które w tym zakresie mają duże doświadczenie. Dysponują one wydajnymi myjkami, które szybciej radzą sobie z zanieczyszczeniami niż tańszy sprzęt.

3. Mycie ścian szczotką obrotową

Inna opcja to zastosowanie specjalnych szczotek obrotowych do mycia ścian. Takie urządzenia wyposażone są w rotujące szczotki, do których doprowadzana jest woda z detergentem. Również cechują się wysoką skutecznością działania. Szczotki obrotowe mogą stanowić osobne urządzenia lub też można dokupić je jako końcówki i dołączyć do myjek ciśnieniowych.

Zastosowanie takiej końcówki może także dobrze sprawdzić się w przypadku delikatniejszych ścian, które pod wpływem intensywnego ciśnienia z myjki mogą ulec uszkodzeniu. Z techniki mycia ścian myjkami obrotowymi korzystają również firmy zajmujące się profesjonalnym czyszczeniem elewacji.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .