Jak szczotkuję moje proste włosy?

Materiał sponsorowany  |   Styl życia  |   22 stycznia 2020 13:34

Szczotkowanie włosów, bardzo ważna czynność w codziennej ich pielęgnacji, dzięki której usuwane są z włosów zanieczyszczenia i pobudzone jest mikrokrążenie skóry głowy.

Regularny masaż skóry głowy z kolei wzmacnia cebulki włosów i zapobiega ich wypadaniu. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach, by nie uzyskać odwrotnego efektu – nie uszkodzić struktury włosa. Ważne jest jednak nie tylko samo szczotkowanie, ale również dobór właściwej szczotki.

Szczotka – okrągła i z naturalnego włosia

Długie i proste włosy należy czesać porządną, dużą i okrągłą szczotką, z naturalnego włosia, np. z dzika. Takie szczotki wspomagają naturalne modelowanie fryzury, gdyż podnoszą włosy u nasady, dodając im w ten sposób większej objętości i ładniejszego wyglądu.

Taka szczotka dodatkowo wyreguluje gospodarkę sebum, rozprowadzi go po całej długości włosów (sebum jest uznawane za naturalną odżywkę do włosów), a szkodliwy nadmiar usunie. Fryzjerzy w Polsce kupują szczotki w profesjonalnych sklepach fryzjerskich. Jednym oficjalnych dystrybutorów jest:

Dystrybutor: Complex Paweł Grabski
Miejscowość: Międzyrzecz
Strona gdzie możesz zamówić profesjonalną szczotkę:

Jak szczotkować proste włosy?

– przede wszystkim szczotką rozczesujemy włosy suche lub lekko wilgotne. Mokre pasma są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli koniecznie musimy rozczesać mokre włosy, to korzystajmy z drewnianego grzebienia. Drewno jest naturalnym przewodnikiem ciepła, dlatego również przyspieszy ich wysuszenie. W sklepach zakupimy też specjalne odżywki, które ochronią włosy w trakcie ich rozczesywania.

– w celu uzyskania efektu bardzo puszystych włosów, najlepiej pochylić głowę do przodu i delikatnie rozczesać końcówki włosów ( te są zazwyczaj najbardziej splątane i zaczynając czesanie na całej długości włosów, możemy je mocno ciągnąć i uszkadzać), a następnie rozczesujemy już na całej długości, zaczynając od dołu. Następnie wygładzamy napuszone włosy, w odwrotnym kierunku – z góry do dołu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa