polecamy
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
Kiedyś sprawa była znacznie łatwiejsza, wszyscy abonenci figurowali w książce telefonicznej. Obecnie jednak problem sprawia nawet sprawdzenie, do jakiej sieci należy numer, ze względu na niezwykłą łatwość w ich przenoszeniu między operatorami. Jak zatem odnaleźć abonenta? Dowiedz się, jak sprawdzić, do kogo należy numer!
W sieci możemy znaleźć wiele stron oferujących bazę numerów. Jednak takie narzędzie nie zawsze da nam satysfakcjonujące rezultaty. Przede wszystkim taka baza zwykle zawiera numery telefonów telemarketerów, np. działów HR dużych korporacji. Dlatego, jeśli szukamy numeru osoby prywatnej, właściwie nie mamy szans na odnalezienie go w ten sposób.
Co więcej, numery wpisywane są przez samych użytkowników, a informacje o nich pochodzą z komentarzy internautów. Często opinie bywają więc sprzeczne, a czasami wręcz nie do końca wiadomo, na ile można im wierzyć. Zwykle na niewiele zdaje się też sprawdzanie, czyj to numer, poprzez wpisanie go bezpośrednio w wyszukiwarkę. Co zatem zrobić? Najlepiej skorzystać ze specjalnie do tego opracowanych programów. Zobacz, jak działają.
Jeżeli chcemy sprawdzić do kogo należy numer, który wyświetla się na ekranie naszego smartfona, najlepiej skorzystać ze specjalnie do tego celu przeznaczonych programów. Najbardziej popularnym, a przy tym skutecznym narzędziem jest serwis www.truecaller.com, ponoć dysponujący bazą nawet 3 milionów numerów od użytkowników z całego świata. Wystarczy tylko zalogować się na stronie przez wybrane konto – Google lub Microsoft – i wpisać numer. W ten sposób możemy niezwykle szybko dowiedzieć się, do kogo należy numer, nawet jeśli jest własnością osoby prywatnej.
Skąd serwis czerpie taką wiedzę? Każdy użytkownik, logując się w serwisie, zezwala na dostęp do swojej książki teleadresowej. Dlatego wiele osób decyduje się na logowanie z nowego konta, na którym nie figurują żadne dane. Na podobnej zasadzie działa również inny program, Sync.me. Oba te programy, służące identyfikacji abonenta, można również zainstalować w formie aplikacji na telefon. Taka opcja jest niezwykle popularna.
W ten sposób korzystamy już nie tylko z większości programów, lecz także możemy zamówić usługę u operatora sieci komórkowej. Operator komórkowy Folx pozwala na subskrypcję bez zobowiązań, z możliwością zarówno przeniesienia numeru, jak i ustalenia nowego, dowolnie wybranego. To rozwiązanie, które z pewnością przypadnie do gustu użytkownikom ceniącym wygodę i ekonomiczne rozwiązania.
Wiesz już, że numer, który do Ciebie wydzwania należy do firmy telemarketingowej i przeczuwasz, że ani myśli przestać zatruwać Ci życie? Jeżeli na nic zdały się dotychczasowe próby poradzenia sobie z natrętem, najlepszym sposobem jest po prostu zablokowanie numeru. Jak to zrobić? W tej sytuacji mamy kilka opcji:
– pobrać odpowiednią aplikację, – zablokować wybrane numery u operatora – jest to możliwe wyłącznie w wybranych przypadkach, np. połączeń z numerów zastrzeżonych lub tzw. Premium (płatnych), – nałożyć blokadę w systemie.
W ostatnim przypadku sprawa jest dosyć prosta pod warunkiem, że nasz telefon posiada jeden z nowszych systemów operacyjnych. Wystarczy tylko wejść w listę połączeń, wybrać dany numer i otworzyć ,,menu” – w wypadku Apple oznaczonego symbolem informacji, w Androidzie pod nazwą ,,Więcej”. Tam wybieramy opcję ,,Blokuj”. Gotowe.
Ja wszystkie nieznane numery telefonu sprawdzam w serwisie ktoto.info zanim odbiorę
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.
Więcej informacji w regulaminie komentarzy.