Jak rozwieść się bez stresu? Pomoże dobra kancelaria adwokacka

Materiał sponsorowany  |   Styl życia  |   5 grudnia 2020 05:32

Rozwód uznawany jest za jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu człowieka. Aby zredukować poziom towarzyszącego mu stresu, warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy dobrej kancelarii adwokackiej.

Gdy małżonkowie nie mogą już dojść do porozumienia, często jedynym rozwiązaniem staje się rozwód. W takiej sytuacji pojawia się często pytanie – czy konieczne jest wtedy skorzystanie z pomocy adwokata?

Czy do rozwodu konieczny jest adwokat?

Zasadniczo, adwokat nie jest potrzebny, aby się rozwieść. Na jego pomoc decyduje się jednak wielu małżonków, którzy chcieliby rozwiązać swój związek przed sądem. Kancelaria adwokacka może zapewnić swoim klientom kompleksową pomoc, która będzie obejmowała szeroką gamę usług związanych zarówno z rozwodem bez orzekania o winie, jak i wtedy, gdy sąd ma orzec o winie rozpadu małżeństwa. Także jego wsparcie może być nieocenione przy podziale majątku, ustalaniu szczegółów opieki nad dziećmi czy przy zasądzaniu alimentów. Wobec tego adwokat konieczny nie jest, ale warto pamiętać o tym, że z jego wsparciem rozwód może zakończyć się tak, jak to zaplanujemy.

Rozwód – w czym może pomóc adwokat?

Kancelarie adwokackie mogą zaoferować swoim klientom kompleksową pomoc dotyczącą rozwodów. Dotyczy ona poniższych czynności:

  • doradztwo prawne – adwokat może wtedy przeanalizować sprawę i wskazać na dostępne możliwości, na przykład na szansę powodzenia rozwodu z orzekaniem o winie, orientacyjną wysokość alimentów

  • przygotowanie pozwu rozwodowego – adwokat przyszykuje pozew rozwodowy zawierający wszystkie kluczowe elementy, a także może dostarczyć go do sądu po uzyskaniu pełnomocnictwa od klienta

  • reprezentacja w sądzie – adwokat może wtedy występować w imieniu swojego klienta, aby pomóc mu w trakcie stresującej rozprawy rozwodowej

Pomoc dla pozwanego i powoda

Co ważne, kancelaria adwokacka może pomóc nie tylko małżonkowi, który chce złożyć pozew rozwodowy, czyli powodowi, ale również pozwanemu, czyli drugiemu małżonkowi. Gdy zatem małżonek otrzymuje pismo o rozwodzie, w takim przypadku również może zasięgnąć wtedy porady adwokata, który przeanalizuje wtedy jego sytuację i może prowadzić jego reprezentację w sądzie.

Dobry adwokat to podstawa

Dobry adwokat jest bardzo ważny, gdy celem jest rozwiedzenie się bez nerwów. Warto wtedy wybrać kancelarie, które mają w tym obszarze duże rozeznanie. Osobom poszukującym kancelarii prawnych jak kancelaria adwokacka Katowice mogą zaoferować dostęp do szerokiej gamy adwokatów, w tym także takich, którzy posiadają duże doświadczenie w dziedzinie rozwodów. Warto więc zdecydować się na pomoc takiego specjalisty, z którym rozprawa rozwodowa nie będzie związana z dużym stresem.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .