Jak biznes hazardowy rozwinie się za rządów prezydenta USA Bidena?

Materiał sponsorowany  |   Styl życia  |   12 stycznia 2021 12:43

Teraz, gdy wyścig prezydencki w USA dobiegł końca, Joe Biden rozpoczyna pracę nad wdrożeniem obiecanych zmian w polityce. Oto szczegółowe zestawienie tego, jak prezydentura Bidena może wpłynąć na biznes hazardowy i co może być wysoko na jego planie, gdy w styczniu zastąpi Donalda Trumpa.

Przedmowa o branży hazardowej w USA

W 2018 roku Sąd Najwyższy uchylił ustawę PAPSA ograniczającą uprawianie hazardu sportowego, decydując się na przekazanie władzy stanom, a nie rządowi federalnemu. Od tego czasu 22 stany i Waszyngton zalegalizowały jakąś formę hazardu sportowego i bonus bez depozytu. Biden niewiele mówił o branży hazardu sportowego podczas swojej kampanii prezydenckiej, ale rzecznik jego kampanii powiedział, że były wiceprezydent „uważa, że ​​stany i rządy federalne powinny współpracować, aby zapewnić uczciwy, bezpieczny i wolny od korupcji hazard”.

Informacje w mediach

W jednym oświadczeniu medialnym wskazano, że Biden może poprzeć większe zaangażowanie rządu federalnego w ustalanie federalnych zasad dotyczących zakładów sportowych. To ideę, którą lider mniejszości senackiej Chuck Schumer i senator Utah Mitt Romney promują od 2018 roku. Większość głównych lig sportowych chce, aby rząd federalny wprowadził przepisy dotyczące zakładów sportowych. W ciągu ostatnich kilku lat NFL, NBA, MLB i PGA Tour wydały oświadczenia na rzecz federalnych wytycznych dotyczących zakładów sportowych.

Takie wytyczne ułatwiłyby ligom czerpanie korzyści z ich pracy, ponieważ podlegałyby jednolitym przepisom i regulacjom dotyczącym pracy, w przeciwieństwie do poszczególnych państw ustanawiających własne ustawodawstwo. NBA i MLB zaoferowały ligom opłatę za uczciwość w wysokości 1% całkowitej puli zakładów, aby pomóc pokryć koszty przestrzegania przepisów i zapobiec skandalom związanym z zakładami.

Ale podczas przemówienia w Nevadzie kilka miesięcy temu Biden powiedział również, że nie popiera wprowadzania niepotrzebnych ograniczeń w branży gier, jak zrobiła to administracja Trumpa. Ówczesny kandydat na prezydenta prawdopodobnie odnosił się do niedawnej opinii Departamentu Sprawiedliwości na temat USA. Wire Act. Ale te interpretacje prawne mają zastosowanie do innych niż sportowe gry online, takie jak wirtualne automaty do gier i poker online.

Prognoza: jak biznes hazardowy zmieni się za prezydentury Bidena

Administracja Biden może pobudzić rozwój gier online i zakładów sportowych. Nadchodząca administracja prawdopodobnie zintensyfikuje regulowany hazard online, głównie dlatego, że nic nie wskazuje na to, że będzie próbował go ograniczyć. Biden często unikał tematu legalnego hazardu w całej kampanii, skupiając się zamiast tego na pandemii COVID-19, ekonomii i wielu innych kwestiach.

Hazard nie jest wymieniany wśród kilkudziesięciu tematów wymienionych na stronie internetowej jego kampanii. Według Chrisa Palmery’ego z Bloomberga, Biden powiedział, że nie popiera decyzji administracji Trumpa o przywróceniu ściślejszej zgodności z Federalną Ustawą Telegraficzną z 1961 r. Wire Act. Ponowna interpretacja prawa obowiązującego kilkadziesiąt lat temu wywołała trwającą walkę prawną, która zagraża legalności gier online.

 

 

Nowa administracja niewiele mówi też o federalnych przepisach dotyczących zakładów sportowych. Dwupartyjna ustawa regulująca zakłady sportowe nie uzyskała dużego poparcia w Kongresie, a kontrola polityczna Senatu na początku 2021 r. Wciąż pozostaje niezdecydowana, co w najlepszym przypadku wygląda na niepewną przyszłość.

Wygaśnięcie zakazu stosowania federalnej ustawy telegraficznej Stanów Zjednoczonych z 1961 r Wire Act i uchylenie federalnych przepisów dotyczących zakładów sportowych były w dużej mierze wspierane przez legalną branżę gier. Działania Bidena, być może z powodu jego bezczynności, byłyby najlepszą decyzją w oczach branży, zwłaszcza po czterech latach rządów Trumpa.

Przepisy dotyczące zakładów sportowych

Federalne prawo dotyczące zakładów sportowych nigdy nie było bardzo popularne za czasów Trumpa i wydaje się mało prawdopodobne, aby cokolwiek zmieniło się pod rządami Bidena. Ustawa, wprowadzona kilka miesięcy po zniesieniu przez Sąd Najwyższy federalnego zakazu zakładów sportowych w maju 2018 r., Wymagałaby pewnych minimalnych standardów dla każdego stanu, który zdecyduje się zalegalizować zakłady.

Ustawa, której pionierem był prezydent Senatu Orrin Hatch, sponsor pierwotnego federalnego zakazu zakładów sportowych i przywódca mniejszości senackiej Chuck Schumer, została w dużej mierze zignorowana przez Kongres. Kolejna wersja, tym razem sponsorowana przez Sumera i Mitta Romneyów, którzy zastąpili Hatcha w Senacie, również otrzymała niewielkie poparcie.

Pomimo ponadpartyjnego poparcia Sumeru, najwyższego senatora demokraty i Romneya, byłego republikańskiego kandydata na prezydenta, wydaje się, że odsetki lub kapitał polityczny w zakresie regulacji stawek na szczeblu federalnym są niewielkie.

Podsumowanie

Około dwóch tuzinów stanów uchwaliło już przepisy dotyczące zakładów sportowych i wszystkie wydają się niechętne wspierać jakiekolwiek interwencje federalne. Wiodące grupy rzeczników, takie jak American Gaming Association, wyraźnie poprosiły Kongres o powstrzymanie się od decyzji dotyczących zakładów sportowych na szczeblu stanowym.

Wydaje się, że administracja Bidena jest bardziej niż chętna do spełnienia tej prośby. Oprócz względnej ambiwalencji Kongresu Biden wydaje się niechętnie wydawać kapitał polityczny na taki projekt, zwłaszcza po tym, jak był praktycznie nieobecny na stanowisku wyborczym. Może to być dobra wiadomość dla branży gier, a zwłaszcza zakładów sportowych, które w dużej mierze wsparły autonomię państwa w podejmowaniu decyzji dotyczących zakładów sportowych.

Co ważniejsze, zagrożenie dla gier online, które groziło za Trumpa, prawdopodobnie zniknie pod rządami Bidena.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .