Internista online – dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Materiał sponsorowany  |   Styl życia  |   27 marca 2024 13:22

Internista to lekarz zajmujący się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób wewnętrznych. To oznacza, że możesz udać się do niego z różnymi dolegliwościami, włączając w to bóle głowy, problemy żołądkowo-jelitowe, trudności w oddawaniu moczu oraz skoki ciśnienia. Dobra wiadomość jest taka, że nie wszystkie z nich wymagają wizyty w gabinecie lekarskim – obecnie, dzięki rozwojowi telemedycyny, większość objawów możesz omówić z lekarzem przez internet lub telefon. Kiedy warto zgłosić się do internisty online i jak umówić się na teleporadę? 

Kiedy zgłosić się do internisty? 

Interna to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem, diagnozowaniem i profilaktyką chorób dotykających narządów wewnętrznych oraz kontrolą ogólnego stanu zdrowia. Pacjentami internistów są osoby dorosłe borykające się m.in. z cukrzycą, alergiami, nadciśnieniem, dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi, bólami mięśni i stawów oraz niedokrwistością. Mogą oni liczyć nie tylko na fachową poradę medyczną, ale również receptę na niezbędne leki, skierowanie do poradni specjalistycznej oraz analizę badań biochemicznych, laboratoryjnych i obrazowych, w tym morfologii oraz USG brzucha czy RTG płuc.

Sprawdź: Internista a lekarz rodzinny – jakie są różnice i kogo wybrać?

Jak wygląda teleporada u internisty on-line?

Większość schorzeń, którymi zajmuje się internista, można skonsultować bez wizyty w przychodni. Od jakiegoś czasu pobolewa Cię brzuch? Dokuczają Ci szumy uszne? Niepokoją Cię wyniki badań Twojej tarczycy? A może doskwiera Ci biegunka lub zaparcia? Wiedz, że z każdym z tych problemów możesz zgłosić się do internisty on-line. Wbrew pozorom teleporada niewiele różni się od tej, którą znasz z gabinetu lekarskiego – w celu postawienia diagnozy i opracowania planu leczenia lekarz przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad i – gdy zajdzie taka potrzeba – zapozna się z Twoją dokumentacją medyczną, którą będziesz mógł załączyć jeszcze przed wizytą. Ponadto możesz zostać zapytany o swoje codzienne nawyki, np. te związane z pielęgnacją lub odżywianiem, przyjmowane na stałe leki oraz przypadki występowania konkretnych chorób w rodzinie.

Podczas konsultacji z internistą online Ty również możesz, a nawet powinieneś zadawać pytania. Nie wiesz, jak łączyć ze sobą leki, aby uniknąć interakcji? A może potrzebujesz wskazówek dietetycznych lub tych dotyczących profilaktyki? Skorzystaj z okazji i rozwiej wszystkie swoje wątpliwości – dla własnego bezpieczeństwa lepiej zrobić to z pomocą doświadczonego lekarza niż niezweryfikowanych źródeł w internecie. Nie czujesz się na siłach, aby chodzić do pracy? Dobra wiadomość jest taka, że internista on-line może wypisać Ci L4 online – dzięki temu, że odbywa się to drogą elektroniczną, nie będziesz musiał stawiać się po nie w placówce ani dostarczać go bezpośrednio do rąk pracodawcy. Wszystko odbędzie się za pośrednictwem specjalnie opracowanego systemu informatycznego.

Komu dedykowana jest wizyta u internisty online? 

Komu szczególnie dedykowana jest wizyta u internisty online? Odpowiedź brzmi – każdemu, kto z jakiegoś powodu nie może udać się do przychodni. Choroba dopadła Cię w trakcie urlopu? Mieszkasz daleko od placówki medycznej? Jesteś zbyt osłabiony z powodu choroby? A może masz problem ze zorganizowaniem opieki dla swojego dziecka? Wiedz, że konsultacja z internistą online to doskonała opcja właśnie dla takich osób jak Ty! Dzięki niej nie tylko unikniesz długich kolejek do rejestracji i przebywania wśród innych chorych w ciasnej poczekalni, ale również zaoszczędzisz czas i otrzymasz ekspresową pomoc – nawet w 15 minut!

Jak umówić się na konsultację z internistą on-line? 

Zależy Ci na szybkiej konsultacji internistycznej? Zatem idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie skorzystanie z usług platformy telemedycznej, takiej jak Med24. Jeśli zdecydujesz się na opcję Internista Express, lekarz dyżurujący skontaktuje się z Tobą nawet w ciągu kwadransa. Jedyne, co musisz zrobić, to przejść przez prosty proces rejestracji na stronie, podać niezbędne dane, wybrać preferowaną formę kontaktu z lekarzem (telefon, wideorozmowa, czat SMS) i opłacić wizytę. Pamiętaj, że w przypadku Wizyty Express internista on-line jest do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, nawet w niedzielę i święta.

 

 

 

.
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . .