HIFU – sposób na idealną twarz i ciało

Materiał sponsorowany  |   Styl życia  |   28 listopada 2021 18:26

HIFU to nieinwazyjny zabieg odmładzający i modelujący twarz i ciało. Ta nowoczesna technologia wykorzystuje falę ultradźwiękową o wysokiej intensywności.

Fala ta oddziałuje precyzyjnie na określone warstwy skóry i tkanki podskórnej, zapewniając efekt wygładzenia i wzmocnienia skóry, a także jej zaawansowanego liftingu. Zabieg może być wykonany w obrębie twarzy, szyi i dekoltu oraz innych lokalizacji na ciele. Procedura jest szybka, bezbolesna i nieinwazyjna, nie wymaga rekonwalescencji i zapewnia długotrwały efekt odmładzający.

Kiedy warto wykonać zabieg HIFU?

Wraz z upływem lat tkanki łączne, takie jak skóra, zaczynają się zmieniać – włókna kolagenu i elastyny pękają i tracą elastyczność. To z kolei powoduje, że skóra traci jędrność i zaczyna zwisać i marszczyć się. Twarz traci prawidłowy owal twarzy, pojawiają się zmarszczki, pogarsza się wygląd całej sylwetki. HIFU to całkowicie nieinwazyjna technologia, dostarczająca do skóry i tkanki podskórnej  skoncentrowane fale ultradźwięków. Prowadząc do wzrostu temperatury tkanki do 65 – 75 stopni, HIFU indukuje proces neokolagenezy w skórze, co przekłada się na jej remodeling, wzmocnienie struktury oraz odmłodzenie.

Zabieg HIFU wykonywany jest w celu odmłodzenia skóry, na której pojawiły się takie oznaki starzenia jak wiotkość, utrata jędrności czy zmarszczki. Zabieg umożliwia konturowanie twarzy, podniesienie policzków, uwydatnienie linii żuchwy. Technologia ta pozwala na zmniejszenie widoczności zmarszczek pod oczami, wokół ust, na czole, a także zmarszczek szyi i dekoltu.

Ponadto zabieg umożliwia ujędrnienie i pogrubienie skóry. Zabieg dedykowany jest każdej osobie, u której pojawia się potrzeba odmłodzenia twarzy, ale także ujędrnienia takich partii ciała jak uda, kolana, ramiona, brzuch czy pośladki. Jest to zatem kompleksowy zabieg poprawiający wygląd całego ciała i mogą go wykonać zarówno osoby młodsze, jak i bardziej dojrzałe.

Jak działa technologia HIFU?

HIFU zapewnia bardzo precyzyjne oddziaływanie na wybrane warstwy skóry i tkanki podskórnej, emitując energię ultradźwiękową o wysokiej intensywności. Fala ultradźwięków celuje w określoną lokalizację skóry właściwej, co powoduje syntezę kolagenu i wzmocnienie skóry.

Działanie HIFU na głębokości 1,5 mm redukuje zmarszczki poprzez promocję syntezy powierzchownego kolagenu w warstwie skóry właściwej na głębokości 1,5 mm. Zabieg ten można stosować na całą twarz, podbródek i szyję. Gdy fala ultradźwiękowa oddziałuje na głębokości 3 mm, docierając do skóry właściwej,  jest w stanie promować regenerację kolagenu i lifting twarzy w głębokiej skórze właściwej. Działanie na głębokości 4,5 mm pobudza obszar mięśni i powięzi.

Warstwa ta składa się z kolagenu i elastyny i odgrywa rolę w dostarczaniu skurczu mięśni i napinaniu skóry. Dzięki takiemu działaniu technologii HIFU możliwy jest lifting twarzy.

Zalety zabiegu HIFU są następujące:

– zabieg jest bezpieczny i skuteczny

– energia ultradźwiękowa precyzyjnie celuje precyzyjnie w określone warstwy skóry

– zabieg cechuje brak skutków ubocznych: brak oparzeń, brak podrażnień skóry

– możliwość uzyskania efektu liftingu bez skalpela

– długotrwałe rezultaty, utrzymujące się przez wiele miesięcy

– nieinwazyjny charakter zabiegu

– brak konieczności rekonwalescencji.

Jak wygląda zabieg HIFU?

HIFU to procedura trwająca kilkanaście – kilkadziesiąt minut. Zabieg polega na dokładnym oczyszczeniu skóry i zaaplikowaniu specjalnego żelu, nie jest natomiast wymagane znieczulenie. Głowica aplikatora przykładana jest do wybranych partii skóry, czemu towarzyszy emitowanie fali ultradźwiękowej, która dociera na określoną głębokość. Podczas zabiegu powstają w skórze liczne ogniska fotokoagulacji, będące efektem ogrzania tkanek, a także mikrouszkodzenia mechaniczne, generowane falą ultradźwiękową. Po zakończonym zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta, objawy te szybko ustępują samoistnie.

Efekty zabiegu nie pojawiają się natychmiast, ponieważ fala ultradźwiękowa generują długotrwałe procesy remodelingu skóry, syntezy włókien kolagenu i elastyny i ich zagęszczenia. Dlatego efekty zabiegów najlepiej jest ocenić po upływie 3 miesięcy i u niektórych osób po tym czasie można wykonać zabieg po raz kolejny. Zazwyczaj wystarcza jednak jednorazowe wykonanie zabiegu. Czas utrzymywania się efektu odmładzającego to nawet 2 lata.

Co robić przed i po zabiegu?

Zabieg HIFU nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania. Konieczna jest jedynie konsultacja z lekarzem lub kosmetologiem, który oceni stan skóry i omówi z pacjentem oczekiwania wobec zabiegu. Ponadto lekarz wyklucza obecność takich przeciwwskazań do zabiegu jak ciąża i laktacja, choroby serca, zaawansowana cukrzyca, stany zapalne skóry czy nowotwory.

Postępowanie pozabiegowe sprowadza się do unikania intensywnego wysiłku fizycznego oraz sauny czy opalania w pierwszej dobie po zabiegu. Ponadto przez siedem dni po zabiegu warto unikać wykonywania peelingów skóry czy innych zabiegów złuszczających.

Zabieg Hifu w Krakowie najnowszym urządzeniem Hifu Ulfit firmy Classys – światowego lidera technologii Hifu, można wykonać w Klinice medycyny estetycznej Neonia.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz nos sylwestrową?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .