Free Oświęcim dla Filipa Tomskiego

0 Jola Wodniak  |   Fakty,Styl życia  |   19 lutego 2018

Grupa motocyklowa Free Oświęcim, przyjaciele portalu Fakty Oświęcim ponownie działa i pomaga. W sobotę 24 lutego w galerii Niwa w Oświęcimiu zarejestrują się jako dawcy szpiku kostnego, żeby pomóc między innymi Filipowi Tomskiemu.

Przyszła gwiazda piłki nożnej

“Filip Tomski jest przyszłą gwiazdą piłki nożnej. Mimo tego, że ma dopiero 9 lat to już wie kim zostanie w przyszłości, wybitnym zawodnikiem. Swoją pasje do gry łączył z opieką nad ukochanym psem, zabawą klockami Lego i pomaganiem innym ludziom. Uwielbia spędzać czas z rodzicami, bratem oraz całym mnóstwem cioć i wujów” – mówią rodzice Filipka.

Niestety od sierpnia ubiegłego roku Filip nie może trenować. Lekarze zdiagnozowali u niego chłoniaka, którego można wyleczyć tylko za pomocą przeszczepienia komórek macierzystych.

Teraz wiadomo, że mimo olbrzymiego wsparcia całej rodziny nikt z bliskich nie może zostać dawcą dla chłopca. Aby mógł dalej realizować swoje pasje potrzebuje przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego.

Free 24 lutego o godz. 17 w galerii Niwa w Oświęcimiu

“Dlatego zdecydowaliśmy się pomóc Filipowi i innym chorym wrócić do zdrowia i zbiorowo, jako członkowie Grupy motocyklowej FREE Oświęcim zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego w bazie DKMS. Na świecie zarejestrowanych jest ponad 30 milionów potencjalnych dawców szpiku, w samej Polsce – ponad milion. To jednak wciąż za mało. Aż co piąty pacjent nadal nie znajduje swojego „bliźniaka genetycznego” i nie ma szans na przeszczepienie. ” – mówią członkowie stowarzyszenia Free Oświęcim, organizatorzy sobotniej akcji w galerii Niwa w Oświęcimiu.

Free zachęca do akcji

Grupa chce zarejestrować się wspólnie i podarować Filipkowi najlepszy prezent w dniu jego urodzin, czyli 24 lutego – szansę na nowe życie. Zachęcamy również do tego naszych czytelników.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa