Esperal Kraków – jak leczyć alkoholizm w czasach epidemii

Materiał sponsorowany  |   Styl życia  |   21 maja 2020 05:14

Śmiertelność z powodu koronawirusa wynosi ok. 3-4 proc. Alkohol odpowiada za 5,3% wszystkich zgonów. W Polsce przez ostatnie 15 lat zginęło z powodu choroby alkoholowej około 110 tysięcy osób.

Według wyliczeń Światowej Organizacji Zdrowia alkohol zabija rocznie 3 miliony ludzi na całym świecie. Zgon wypada co każde 10 sekund. Strach wywołany pandemią może prowokować do uspokajania się z pomocą alkoholu. Jak radzić sobie z uzależnieniem w czasie pandemii? Czy w klinikach nadal jest wszywany esperal?

Esperal Kraków – co z farmakologicznym leczeniem podczas pandemii

Świadczenia medyczne, które nie muszą być wykonywane, ze względu na pandemię koronawirusa COVID-19 zostały wstrzymane i przełożone na inny termin. Taką decyzję w marcu podjął Narodowy Fundusz Zdrowia. Co w przypadku terapii alkoholowej? Wszystkie formy leczenia mogą być wykonywane, ponieważ alkoholizm to choroba przewlekła. Kliniki mogą nadal wszywać lek esperal.

W Krakowie mimo trwania pandemii z esperalu można skorzystać w prywatnych przychodniach leczenia alkoholizmu. Placówki są wyposażone w prawdziwy esperal pochodzący od zaufanego koncernu farmaceutycznego. Implantacja wszywek alkoholowych nie stała się bardziej niebezpieczna. Jeśli specjaliści postępują zgodnie z odgórnymi zaleceniami i stosują środki ostrożności, wszycie esperalu w Krakowie nie jest groźne.

Esperal Kraków – czy warto korzystać ze wszywek alkoholowych?

Zaszycie alkoholowe również w obliczu panującego koronawirusa COVID-19 jest bezpieczne. Z esperalu w Krakowie warto skorzystać w każdej chwili, ponieważ może to uchronić przed licznymi nieodwracalnymi skutkami uzależnienia. Warto pamiętać, że alkohol obniża odporność, a wszelkie choroby współistniejące narażają silniej na zakażenie się koronawirusem COVID-19. Esperal powoduje, że alkoholik nie pije, a stan zdrowia się poprawia.

Wszywka alkoholowa chroni przed degradacją organów wewnętrznych, które ulegają silnemu uszkodzeniu przez nadużywanie trunków alkoholowych. Esperal pozytywnie wpływa na człowieka z wyjątkiem sytuacji, gdy następuje przerwanie trzeźwości.

Wtedy po 5-10 minutach od spożycia alkoholu zaczynają występować objawy zatrucia alkoholowego. Można je porównać do kaca, ale są o wiele silniejsze i potrafią trwać do 10 godzin. Powodem tego jest zahamowanie metabolizmu alkoholu w ciele uzależnionej osoby.

Alkoholicy zaczynają czuć awersję do alkoholu, szczególnie gdy spróbują go w momencie wszytego esperalu. Nie sprawdzają siły swojego organizmu i reakcji esperalu na alkohol. Wybierają trzeźwość.

Dlaczego warto wszywać esperal:

1. Zabieg jest nieinwazyjny i szybki.
2. Znieczulenie miejscowe nie osłabia pacjenta.
3. Zaszycie alkoholowe jest bezbolesne.
4. Esperal działa 8-12 miesięcy i można go wszywać powtórnie.
5. Wszywka alkoholowa skutecznie powstrzymuje przed piciem.
6. Esperal nie reaguje na inne medykamenty.
7. Blizna jest mała i w niewidocznym miejscu.
8. Leczenie esperalem jest anonimowe i dyskretne.

W przypadku wszywania esperalu w Krakowie nie trzeba obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Lekarze pracujący w klinikach są wyposażeni w specjalne stroje i środki ochrony osobistej. Kontakt między lekarzem a pacjentem jest ograniczony do minimum.

Esperal Kraków – cena życia bez alkoholu

Wszywanie esperalu w Krakowie należy do tańszych form leczenia alkoholizmu. Wszywki alkoholowe są wydajne, a czas ich działania trwa nawet do roku. Implantacja esperalu w Krakowie może być powtarzana, ale nie musi. Potrzebna jest chęć pacjenta i zgoda lekarza na kontynuowanie leczenia. Podczas pandemii koronawirusa COVID-19 wszywanie esperalu w Krakowie jest nadal możliwe, a jednocześnie skuteczne.

1. Zaszycie alkoholowe zajmuje chirurgowi 30 minut.
2. Polega na nacięciu skóry w miejscu implantacji (okolice pośladka lub łopatki) i umiejscowieniu wszywek alkoholowych domięśniowo.
3. Rana zszywana jest przy pomocy rozpuszczalnych albo klasycznych nici chirurgicznych.
4. W koszt zabiegu wliczone jest znieczulenie miejscowe przed wszyciem esperalu. Cena implantacji wszywek alkoholowych zaczyna się od 650 zł (zależy od standardu).
5. Istnieje możliwość podania antybiotyków chroniących przed infekcją i zakażeniem rany po wszyciu esperalu w Krakowie.

Zabiegi chirurgiczne oraz terapie z psychologiem odbywają się bez zmian. Wizyty odbywają się w odpowiednim odstępie czasowym, aby nie powstawały kolejki. Implantacja esperalu to nadal bezpieczny zabieg, który może pomóc wielu alkoholikom z małopolski.

Artykuł napisany przy współpracy z dr Krzysztofem Wachowskim.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.